Duyunca çok şaşıracaksınız: İşte GTA 6'yı geliştirmenin dudak uçuklatan maliyeti

Duyunca çok şaşıracaksınız: İşte GTA 6'yı geliştirmenin dudak uçuklatan maliyeti
Rockstar'ın geliştirdiği GTA6 için her geçen gün yeni bir sızıntı ortaya atılırken, merakla beklenen oyunun dudak uçuklatan geliştirme fiyatı da ortaya çıktı. Bu, bir önceki GTA5'in çok üzerinde.

Oyunseverlerin merakla beklediği GTA6 için geri sayım başladı. Daha önce hakkında yüzlerce iddia ortaya atılan oyunun, gelişim sürecindeki görüntüleri de gündeme bomba gibi düşmüştü.

Dünyanın en popüler oyunlarından GTA serisi, çok pahalı maliyetleri ile dikkatleri üzerine çekiyor. Şimdi ise GTA6'nın Rockstar'a ne kadara patladığı ortaya çıktı. Rakamları duyunca çok şaşıracaksınız.

GTA6, tarihin en pahalı oyunu olacak

Insider-gaming haberlerine göre GTA6, 1-2 milyar dolar arasında bir maliyetle geliştiriliyor. Beklentilerin yüksek olduğu oyun için Rockstar kasadan kısmasken, diğer rakiplerine kıyasla bu maliyet tarihin en pahalı oyunun yolda olduğunu ortaya koyuyor.

Şu anki en pahalı oyun Destiny: 500 milyon dolar

Şu anda piyasada çok pahalı maliyetle geliştirilen birkaç oyun daha var. Örneğin Destiny 500 milyon, Cyberpunk 2077 330 milyon gibi yüksek rakamlara sahip. Ancak önümüzdeki dönemlerde piyasaya sürülecek GTA6, 2 milyar dolara kadar maliyete patlayacak. Bu da onu dünyanın en pahalı oyunu olarak tarihe geçirecek.

GTA5'in maliyeti 250 milyon dolardı

Çok uzağa gitmeye gerek yok, yakından örnek verecek olursak GTA5'in maliyeti sadece 250 milyon dolardı. Ancak GTA6 onun yaklaşık 3-4 katından maliyetle gelecek.

aaaa.jpg

GTA6 ne zaman çıkacak

GTA6 için daha önce birçok sızıntının ortaya atıldığını, Rockstar'ın da oyunu geliştirdiğini kabul etmekten başka şansı yoktu. Peki ne zaman piyasaya çıkacak?

Tüm iddia ve sızıntılara göre GTA6'nın normal şatlarda 17 Mayıs'ta piyasaya çıkması bekleniyor. Tabii şimdilik bunlar söylentiden ibaret ve henüz şirketten resmi bir açıklama da gelmedi.

Kaynak: Insider-Gaming
Derleme: Okan Güleş

Son Haberler