EA açıkladı: FIFA'ya NFT geliyor

EA açıkladı: FIFA'ya NFT geliyor
Electronic Arts, FIFA, Madden gibi spor oyunlarına NFT desteği getireceğini duyurdu. Bir dönem büyük sükse yapan ama daha sonra patlamış balon gibi sönen NFT'nin neden oyunlara geleceği tam olarak anlaşılamadı ancak yine de vardır bir bildikleri diyoruz.

Video oyun dünyasının önemli isimlerinden Electronic Arts, geçtiğimiz gün garip bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, FIFA ile Madden oyunlarına NFT desteği geleceği ifade edildi. Unutanlar için; kripto para camiasının bir parçası olarak piyasaya sürülen NFT'ler, 2021 yılında sektörün en çok konuşulanları arasında yer almış, 2022 yılında ise tam anlamıyla "çökmüştü".

Electronic Arts tarafından yapılan açıklamaya göre NFT desteği Haziran 2023 itibarıyla geçerli olacak. Şirket bunu Haziran 2021'de yapsaydı makul karşılardık ancak NFT sektörü çökmüşken neden böyle bir şey yapıldığı belli değil. Electronic Arts, NFT desteği için spor giyim markası Nike'ın NFT platformu ".SWOOSH" ile iş birliği yapılacağını söyledi.

Electronic Arts, NFT desteğini duyururken utandı...

Electronic Arts'ın resmi internet sitesinde yaptığı açıklama biraz garip. Öyle ki şirket, açıklamanın hiçbir yerinde NFT ibaresini kullanmıyor. Bunun bilerek mi yapıldığı yoksa şirketin NFT ile ilgili gerçeklerden haberdar olduğu için mi ibareyi kullanmadığı belli değil. Ancak açıklamada "yaratıcılık", "yenilik", "mükemmellik" ve "inanılmaz yeni deneyimler" gibi süslü ifadeler kullanılmaktan da geri durulmadı...

Electronic Arts, .SWOOSH iş birliği ile ilgili detaylı bir açıklama yapmadı. Ancak şirket, önümüzdeki aylarda yepyeni gelişmelerle karşımıza çıkacağını ve Electronic Arts oyunlarına özel koleksiyonlar sunacağını duyurdu. Son olarak şunu da söyleyelim; FIFA oyunlarında lisanslı pek çok ekipman zaten var. Electronic Arts'ın bu ekipmanları .SWOOSH entegrasyonuna aktarıp aktarmayacağı net değil.

Son Haberler