EA Sports FC 24'ün ilk fragmanı yayında!

EA Sports FC 24'ün ilk fragmanı yayında!
Tanıtımının 13 Temmuz'da yapılması beklenen EA Sports FC 24'ün fragmanı oyun severlerin beğenisine sunuldu. 31 oyuncunun bulunduğu bir kolajın yer aldığı kapak resmi paylaşılırken, şimdiden heyecan başladı.

EA Sports, uzun süredir devam eden FIFA serisinin yerine, lisans konusunda anlaşılamaması nedeniyle EA Sports FC 24'ün geleceğini zaten duyurmuştu. Yeni oyunun fragmanı da nihayet yayınlandı ve oyunculardan karışık tepkiler geldi. Tam tanıtımın 13 Temmuz'da gerçekleştirilecek canlı yayında yapılması planlanırken, fragman oyuncuların yeni oyundan neler bekleyebileceklerine dair bir fikir veriyor.

Fragman, gösterilen görüntülerin gerçek oyun olmadığını ancak EA'nın Frostbite oyun motoru kullanılarak oluşturulduğunu belirtiyor.

Yeni oyunda FIFA markasının bulunmaması önceki oyunlardan önemli bir farklılık. EA Sports ve FIFA arasındaki ortaklığın sona ermesiyle birlikte EA, futbol simülasyonunu yeni bir yöne doğru götürmeye karar verdi.

Bu değişikliğin nedeni resmi olarak açıklanmasa da, daha önceki bilgiler bunun FIFA'nın oyun için marka ücretini iki katına çıkarmak istemesinden kaynaklandığını belirtiyordu. Bu değişikliğe rağmen EA, EA Sports FC 24 için önemli oyuncu, kulüp ve lig lisans haklarını başarıyla korudu.

Ayrıca EA, Ultimate Edition'ın 31 oyuncudan oluşan bir kolaj içeren kapak resmini de paylaştı. Kapakta David Beckham, Andrea Pirlo ve Ronaldinho gibi efsane olmuş oyuncuların oyun içi görüntüleriyle gösterilmesi dikkat çekti.

The stars of The World's Game are in the club.

Presenting the #FC24 Ultimate Edition Cover #EASPORTSFC pic.twitter.com/zEzGWdbHwa

— EA SPORTS FC (@EASPORTSFC) July 10, 2023

İlginç bir şekilde, Haaland'ın oyunun kapak yıldızı olarak ortaya çıkması, veri madencisi billbil-kun tarafından sızdırılan ayrıntıları doğruluyor. Sızıntı yapan kişi ayrıca EA Sports FC 24'ün 29 Eylül'de yayınlanmasının planlandığını iddia etti.

Oyuncular 13 Temmuz'daki canlı yayını beklerken, EA Sports FC 24'ün sürükleyici bir futbol deneyimi sunacağına dair beklentiler yüksek. Yeni oyunun detayları henüz açıklanmamış olsa da, lisans listesi kapsamlı kulüp, oyuncu ve takım yelpazesine erişmeyi garanti ediyor.

Son Haberler