Efsane geri dönüyor: Mortal Kombat 1 geliyor, fiyatı da belli oldu!

Efsane geri dönüyor: Mortal Kombat 1 geliyor, fiyatı da belli oldu!
Tarihe adını kazayan Mortal Kombat geri dönüyor. Mortal Kombat 1 ismiyle geri dönmesi beklenen oyunun fiyatı da ortaya çıktı.

PlayStation’ın bir zamanlar en popüler oyunu Mortal Kombat geri dönüyor. Aylardır gelen sızıntı ve iddiaların ardından oyunun tanıtım videosunu gösteren görüntüler ortaya çıktı.

Oyun sektöründe sızıntılarıyla bilinen Billbil-Kun, yeni Mortal Kombat oyunu için önemli bilgiler verdi. Geçtiğimiz günlerde pushsquare.com internet sitesinde, PS5 için Mortal Kombat 12’nin varlığı tespit bildirilmiş, ancak bunun Mortal Kombat 1 ismiyle yeniden piyasaya sürüleceği kaydedilmişti.

Yeni Mortal Kombat için geri sayım başladı

Henüz resmi olarak ne zaman tanıtılacağı belirtilmese de, PS5 için geliştirilen Kombat 1’in bir Haziran ayındaki Summer Game Fest’te tanıtılması öngörülüyor.

Öte yandan aynı sızıntıyı yapan kaynak, Mortal Kombat’ın üç versiyonu olacağının da altını çizdi; standart, Premium ve ve Kollector's Edition. Fakat hangi versiyonun neleri sunacağı bilinmiyor.

Yine paylaşılan videoda dikkat çeken detaylar da yer alıyor. Örneğin akrebin 12'de ve yelkovanın ise 9'da olduğunu gösteren bir saat var. Saniye ibresi 12'ye doğru ilerliyor ve ardından 12'yi atlıyor. Küçük bir patlamadan sonra ise saniye ibresi 1'e geçiş yapıyor.

Bu stratejiden yola çıkarak oyunun 12 Mayıs (12/5) tarihinin resmi duyuru tarihi olacağı düşünülüyor. Nitekim bunlar sadece bir varsayım ve resmi açıklama gelmeden bir şey demek için çok erken.

Fiyatı da ortaya çıktı

Oyun için önemli bilgileri paylaşan Billbil-Kun, Mortal Kombat’ın fiyatını da paylaştı. Kun’a göre popüler dövüş oyunu Kombat 1, PS5, Xbox Series X|S, PC ve Nintendo Switch platformlarına gelecek ve 69,99 dolardan başlayan fiyat etiketine sahip olacak. Ne yazık ki PS4 için geleceğine dair bir haber ise bulunmuyor.

Kaynak: pushsquare.com
Derleme: Okan Güleş

Son Haberler