Epic Games, uygulamadan para kazanamadığını itiraf etti

Epic Games, uygulamadan para kazanamadığını itiraf etti
Epic Games Store, Epic-Google arasındaki yasal hesaplaşmanın ilk gününde şok etti. Birçok oyuncunun tercih ettiği oyun mağazası, açılmasının üzerinden 5 sene geçmesine rağmen kazanç sağlayamadığını itiraf etti.

Pazartesi günü, uygulama mağazası ücretleri konusunda Epic ve Google arasındaki yasal hesaplaşmanın ilk gününde, her iki şirket de açılış ifadelerini verdi. Epic, dijital PC oyun mağazasından kâr elde edemediğini açıkladı.

Epic Games Store, 2018'in sonlarında Steam'e doğrudan rakip olarak açıldı ve kullanıcılara her ay ücretsiz oyunlar ve yayıncılar ile geliştiriciler için daha uygun bir kâr paylaşımı sunuyor.

Epic Games Store, uygulamadan kazanç sağlayamadığını açıkladı

Mağaza, ilk açılışından bu yana daha fazla özellik ve oyun ekleyerek büyümeye devam etti ve bazı özel oyunlar (en azından geçici olarak...) Steam'de değil yalnızca Epic Store'da mevcut. 2023'te, yayına girmesinden beş yıl sonra, mağaza Fortnite ve Unreal Engine'in arkasındaki şirket için hala para kazanamıyor.

The Verge'ün haberine göre Epic Games Store patronu Steve Allison, mahkeme sürecinde tanık kürsüsündeyken PC mağazasının kârlı olmadığını kabul etti ve şirketin ana hedefinin hâlâ "büyüme" olduğunu söyledi.

Epic, mağazasını yapay bir hızla büyütme amacıyla kullanıcıları için ücretsiz oyunlara yüz milyonlarca dolar harcama planlarının işe yaramadığını ve EGS'nin hala kârlı olmadığını itiraf etti. Unutmayın, Epic Eylül ayı sonunda büyük bir işten çıkarma dalgası yaşadı çünkü şirket - Sweeney'nin de açıkladığı gibi - kazandığından daha fazlasını harcıyordu.

Son Haberler