FIFA 23 Ultimate Team fragmanı yayınlandı! Bomba özellikler geliyor

FIFA 23 Ultimate Team fragmanı yayınlandı! Bomba özellikler geliyor
Electronic Arts tarafından geliştirilen FIFA 23 oyunu için geri sayım başladı. Merakla beklenen yapım, Ultimate Team oynanış videosu ile karşımıza çıktı. Oyunculara görkemli anlar yaşatacak modun yeni özellikleri ve detayları belli oldu.

Futbol oyunlarında her yıl bazı şeyler değişime uğruyor. Oyun mekanikleri, oyun modları, oyun içinde yapabileceklerimiz her yeni versiyonla birlikte değişikliğe uğruyor. EA Sports da FIFA serisinde göreceğimiz değişiklikleri önceden yayınladığı videolar ile duyuruyor.

Yeni videoda Ultimate Team modundaki değişimler açıklandı. Oyuna yeni bazı tek oyunculu senaryolar eklenirken, daha önce oyuncuların epey uğraşması gereken takım uyumu gibi özellikler de değişikliğe uğramış.

Yeni mod, yeni takım uyumu sistemi, yeni özellikler

İlk olarak karşımıza çıkan önemli değişiklik Moments özelliği oluyor. Bu modda oyuncular bazı "anları" yaşamak için oyunun karşısına geçiyor. Kimisi kalıcı kimisi ise süreli olan Moments meydan okumalarından kazandığımız yıldızlarla da bazı ödüller alabiliyoruz. Moments anlarının bazıları yeşil sahalarda gördüğümüz olayları tekrar canlandırmayı gerektirirken bazıları ise kurgusal senaryolara odaklanıyor. Genel olarak ise bu modda oyuncuların daha kısa süreli oyun oturumları gerçekleştirmesi mümkün.

İkinci değişiklik ise takım uyumu konusunda göze çarpıyor. Eskisi gibi oyuncu kimyasını gösteren çizgiler bu versiyonda yer almıyor, zira artık bütün futbolcularımız birbiri ile bir kimya yakalıyor. Böylece farklı taktikler de denenebiliyor. Artık oyuncuların lig, uyruk ve takım için birer uyum yıldızı bulunuyor. Belli bir özellik için koyulan limite ulaşıldığında ise o takım uyumu bonusu aktif hale geliyor. Yani artık sağ bekte oynayan Zeki Çelik ile forvette oynayan Burak Yılmaz, birbirlerine komşu olmasalar bile aynı uyruktan oldukları için kimya bonusu alıyor.Ayrıca oyuncular artık alternatif pozisyonlarda kullanılabiliyorlar (ancak kimyaları 0'a düşüyor).

fifa-23-ultimate-team-fragmani-yayinlandi-bomba-ozellikler-geliyor-2.jpg

Ayrıca FIFA 23 ile birlikte farklı platformlarda yer alan kişiler de çapraz oynama özelliği sayesinde karşı karşıya gelebilecek. Bir diğer dikkat çeken özellik de stadyumları özelleştirebilmemiz olacak. Daha önce de stadyumları özelleştirmek mümkün olsa da bu defa daha farklı yapılar elde edebileceğiz. Ayrıca kupaların şeklini ve hatta taraftarların kareografilerini de değiştirmemiz mümkün olacak. Tribünlerde gösterişli üçboyutlu gösteriler bulunacak.

Son olarak videoda FIFA 23'te Dünya Kupası ile ilgili içeriklerin olacağı beliritilse de konuyla ilgili bir detay bulunmuyor. Bu yıl bilindiği gibi Dünya Kupası kış aylarında yapılacak.

Son Haberler