FIFA 23 yüzde 99.98 indirimle satışa çıktı!

FIFA 23 yüzde 99.98 indirimle satışa çıktı!
FIFA 23 oyunu flaş bir gelişmeyle gündeme düştü! FIFA 23 fiyatı yüzde 99.98 indirimle satışa sunuldu. Yapılan yanlışlık sonrası Electronic Arts açıklama yaptı!

FIFA 23 için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. EA Sports tarafından geliştirilen yapım önümüzdeki ay Microsoft Windows, Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S ve Stadia platformlarında oyuncuların karşısına çıkacak. Merakla beklenen yapım, ne yazık ki ülkemizde yüksek satış fiyatları ile listelenecek. Ancak bugün gündeme düşen bir olay, FIFA 23'ün fiyatı hakkında olağanüstü bir hata yapıldığını gözler önüne serdi. Oyun, yüzde 99.98 indirimle yanlışlıkla satışa çıktı.

FIFA 23 oyunu 1 TL'den satıldı

Piyasadaki tüm video oyunlar, bölgesel fiyat farklılıkları ile listeleniyor. Fakat Epic Games Store'un Hindistan servisi, 'bu kadar da olmaz' dedirtti! Normal şartlar altında 44.17 ABD Doları karşılığında satılan oyunun Hindistan'da 3.499 Hint Rupisi (INR) olarak ön siparişe sunulması bekleniyordu. Fakat büyük bir hata yapıldı! 4,799 INR'ye listelenmesi gereken Ultimate Edition sürümü, yüzde 99.98 indirimle satışa sunuldu. Bu rakam, güncel kur oranına göre yaklaşık olarak 1 TL'ye tekabül ediyor.

fifa-23-yuzde-99-98-indirimle-satisa-cikti-2.jpeg

Electronic Arts açıklama yaptı

Kısa bir süre içerisinde Epic Games Store olaya müdahale etti. Electronic Arts, hatalı fiyatlandırmayı kaldırıp olması gereken rakamları ekledi. Şirket, konuya ilişkin yaptığı basın açıklamasında şunları dile getirdi: "Kısa bir süre önce yanlışlıkla Epic Games Store'da FIFA 23'ü yanlış bir fiyattan ön sipariş ile satışa çıkardık. Muhteşem bir şekilde kendi kalemize gol atmış olduk. Bu bizim hatamızdı ve bu fiyattan yapılan tüm ön siparişleri onurlandıracağınızı size bildirmek istedik."

Electronic Arts, yaklaşık 1 TL karşılığında FIFA 23 satın alan kullanıcıların siparişlerini iptal etmeyeceğini açıkladı. Yapılan hata için tüm oyunculardan özür dilendi.

fifa-23-yuzde-99-98-indirimle-satisa-cikti-3.jpg

FIFA 23 bir dönemin sonu olacak

Electronic Arts ile FIFA arasındaki uzun yıllardır devam eden ortaklık önümüzdeki yıl itibarıyla sona erecek. FIFA 23, serinin son oyunu olacak. Gelecek sene yayınlanacak EA oyunu, EA Sports FC adı altında kullanıcıların karşısına çıkacak. Fakat oyuncular bu durumdan endişeli. Ortaklığın bozulmasıyla beraber EA'nın aynı kalitede yoluna devam etmeyeceği şu an için belirsizliğini koruyor.

Tıpkı Electronic Arts gibi FIFA da başka bir şirket ile yeniden futbol oyunu yapmaya devam edecek. Fakat şirketin hangi firmayla anlaşacağı henüz belli değil.

Son Haberler