FIFA ile yolları ayrılan Electronic Arts bomba anlaşmaya imza attı!

FIFA ile yolları ayrılan Electronic Arts bomba anlaşmaya imza attı!
FIFA 23'ün çıkış tarihi için geri sayım başlarken; Electronic Arts şirketi önemli bir açıklamayla karşımıza çıktı. Firma, İspanya La Liga liginin isim haklarını satın aldığını açıkladı. İşte detaylar...

FIFA 22 ile büyük bir satış başarısına ulaşan Electronic Arts şirketi, kritik bir dönüm noktasının eşiğinde. Geçtiğimiz aylarda şirket, FIFA ile olan iş birliğinin artık sonuna geldiklerini kamuoyuyla paylaşmış ve lisans anlaşmalarının yenilenmeyeceğini bildirmişti. Dolayısıyla yakında piyasaya çıkacak olan FIFA 23 oyunu serinin sonu olacak. Firma, farklı bir isimle yoluna devam edecek.

FIFA 23'ün piyasaya çıkmasından kısa bir süre önce Electronic Arts ekibinden flaş bir hamle geldi. Şirket, önemli bir sponsorluk anlaşmasına imza attı. İşte EA'nın dikkat çekici hamlesinin detayları...

Electronic Arts, La Liga'nın isim sponsoru oldu

Electronic Arts şirketi tarafından bugün yapılan açıklamaya göre, Real Madrid ve Barcelona gibi ünlü futbol kulüplerine ev sahipliği yapan İspanya La Liga ligi için sponsorluk anlaşması sağlandı. Firma, 2023 - 2024 sezonunda başlayacak olan anlaşmada, ünlü futbol ligiyle çok yıllı bir ortaklığa başlayacak. Şirket, ligin isim sponsoru olarak karşımıza çıkacak.

2022/08/02/fifa-ile-yollari-ayrilan-electronic-arts-bomba-anlasmaya-imza-atti.png

EA'nın yeni ortaklık girişimi ile alakalı yaptığı açıklama ise şu şekilde kayıtlara geçti: "Tüm La Liga müsabakaları için unvan adlandırma hakları, bütün logolar, grafikler, yazı tipleri ve diğer görsel öğeler dahil olmak üzere La Liga'nın EA Sports ile tamamen yeniden markalaştırılmasının yanı sıra yeni oyun içi entegrasyon, yayın özetleri ve tabanları desteklemeye yönelik ortak taahhütler sunacağız."

La Liga ile Electronic Arts tarafından yapılan anlaşma, İspanya ligi ve resmi e-spor müsabakalarını kapsayacak. EA, söz konusu ortaklıkla alakalı daha fazla ayrıntıyı ilerleyen aylarda kamuoyuna duyuracak. İspanyol liginin sponsorluk çalışmaları her geçen gün teknoloji dünyasına bir adım daha yaklaşıyor. Bilindiği üzere ligin köklü kulüplerinden bir tanesi olan Barcelona da ana sponsoru olarak Spotify firmasıyla beraber çalışıyor.

FIFA 23 ne zaman çıkacak?

Merakla beklenen FIFA 23'ün çıkış tarihi 1 Ekim 2022 olarak açıklandı. Oyunun geleceği platformlar ise PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X/S, Xbox One, Steam, Epic Games ve Google Stadia olacak. İddialara göre oyun, crossplay desteği sunacak.

FIFA 23 fiyatı ise 699,99 TL'den başlayan rakamlarla kullanıcıların karşısına çıkacak. Şimdiden ön siparişinizi verebilir, oyundan yararlanacak ilk kullanıcılar arasında kendinize yer bulabilirsiniz.

Son Haberler