Game Pass abonesi olanlar çok sevinecek! Starfield o tarihte çıkıyor

Game Pass abonesi olanlar çok sevinecek! Starfield o tarihte çıkıyor
Bilim-kurgu oyunu hayranları merakla Starfield oyununun ne zaman çıkacağını merak ediyordu. Sonunda hem çıkış tarihi hem de fiyatı belli oldu. Bu arada söylemek lazım Game Pass abonesi olanlar bu oyunu bedava oynayabilecek.

Bethesda'nın oyun dünyasında epey ses getiren yeni oyunu Starfield, Xbox Games Showcase'de 45 dakikalık bir oynanış videosuyla karşımıza çıktı ve artık elimizde net bir çıkış tarihi ve fiyat da var. En güzel haberse; Game Pass abonelerinin oyunun fiyatını umursamalarına gerek yok…

Bethesda tarafından yapılan açıklamalara göre Starfield'da oyuncuların keşfedebileceği 1000'den fazla gezegen olacak. Oyunda Bethesda'nın şimdiye kadar inşa ettiği en büyük şehir olan New Atlantis yer alacak. Oyun yalnızca sanat, görev ve yapılar açısından değil iletişime geçilen NPC'ler açısından da epey zengin olacak.

Starfield'da yer çekimi, tüm gezegenlerde farklı olacak

Starfield'da yerçekimi, her gezegende farklı olacak. Dolayısı ile bazı gezegenlerde hareketler çok ağır olurken bazılarında karakterinizin adeta uçtuğunu görebileceksiniz. Dahası bu farklılık, oyundaki silah seslerine kadar tüm mekanikleri etkileyecek. Oyunda asteroid kuşaklarının içinden geçebilecek ve uzayda sahipsiz uzay gemileri keşfedebileceksiniz.

Oyunda hem uzay gemisi satın alabilecek hem de satın aldığınız gemileri yine ücretli donanımlarla özelleştirebileceksiniz. Tabi bu özelleştirme seçenekleri kargo ambarlarından yaşam alanlarına kadar mümkün olacak. Bethesda, özellikle uzay gemilerini istediğiniz her şekilde özelleştirebileceğinizi iddia ediyor. Siz yine de hayal gücünüzü çok zorlamayın…

Starfield karakterinizin yara izlerini ve belirleyebileceksiniz

Oyunda mürettebat kiralama, savaştığınız gemileri yağmalama ya da hurdaya çıkarma gibi mekanikler de var. Tabii şunu belirtelim, muharebede yendiğiniz bir uzay gemisi tamamen sizin olur ve filonuza eklenir. Yani düşman gemisine isterseniz binebilirsiniz de.

Starfield, karakter yaratma konusunda da geniş seçenekler sunacak. Yüz lekeleri, makyaj unsurları, yara izleri, diş ayarları gibi detay seçenekler dahi bulunuyor. Oyunda dört dereceye sahip toplam beş yetenek ağacı bulunuyor ve her seviye atladığınızda bir bir beceri puanı kazanıyorsunuz. Hangi becerilerin kilidini açacağınız, özgün bir karaktere sahip olmanızı sağlayacak.

Starfield çıkış tarihi ve fiyatı

Starfield, 6 Eylül'de Xbox Series S, Series X ve PC için yayınlanacak. Game Pass aboneleri, Starfield oynamak için herhangi bir ek ücret ödemeyecekler. Game Pass abonesi olmayanlar ise Xbox sürümü için 1.150 TL, PC sürümü için ise 899 TL ödemek durumunda olacaklar. Premium Edition ise PC'de 1.299 TL, Xbox'ta ise 1.600 TL fiyata sahip.

Starfield'ın 45 dakikalık oynanış videosu:

Son Haberler