GeForce Now sabırları test ediyor! Kullanıcılara aylık oynama sınırı getirildi

GeForce Now sabırları test ediyor! Kullanıcılara aylık oynama sınırı getirildi
GAME+, NVIDIA GeForce Now, Türkiye'de abonelerine artık aylık oynama sınırı uygulanacağını açıkladı. Şirketten yapılan açıklamada, alınan kararın abonelikleri kötüye kullanan kullanıcılardan olmasından kaynaklandığını söyledi.

Ülkemizde GAME+ aracılığıyla sunulan bulut tabanlı oyun hizmeti NVIDIA GeForce Now, henüz geçtiğimiz günlerde gelen zam haberinin ardından bugün yeni bir haberle gündeme geldi. Sabırları ciddi şekilde test eden yeni duyuruyla GAME+, Premium paketlerde oyun oynama süresini sınırlandırılacağını açıkladı.

GAME+ tarafından NVIDIA GeForce Now abonelerine gönderilen e-postada, 1 aylık, 3 aylık ve 6 aylık Premium paketlerinde aylık oynama süresinin 200 saat ile sınırlandırılacağı ifade edildi. Kullanıcılar, 28 Mart'tan itibaren ayda en fazla 200 saat oyun oynayabilecek. Bu da oyunseverlerin 30 günlük bir ayda günde ortalama 6 saat oyun oynayabilecekleri anlamına geliyor.

GAME+ neden böyle bir karar aldı?

Paylaşılan e-postada oyun oynama süresinin sınırlandırılmasının gerekçesi şu şekilde paylaşıldı.

"Son dönemde GAMEPLUS'a kayıtlı bazı Premium hesapların oyun deneyimini ve servis kapasitesini kötü yönde etkileyen sonuçları olan; amacı dışında uygunsuz kullanımları olduğunu tespit ettik. Ne yazık ki; bu tür kullanımlar Premium kullanıcılarımızın oyun deneyimini negatif etkilemektedir."

Yeni kararın bu tür kötüye ve amaç dışı kullanımların önüne geçmek için alındığı ifade edildi.

Son Haberler