GTA 5'i solda sıfır bıraktı: İşte dünyanın en çok satan oyunu

GTA 5'i solda sıfır bıraktı: İşte dünyanın en çok satan oyunu
Minecraft zaten tüm zamanların en çok satan oyunu olarak hafızalarda yer ederken, yeni satış sayısına göre oyunun bu sıralamadaki birinciliği değişmeyecek.

Minecraft zaten tüm zamanların en çok satan video oyunu olma özelliğine sahip. Ve bu özelliği uzun süre kaybedecek gibi de görünmüyor. Yapılan yeni bir açıklama, oyunun 300 milyon kopya satışını aştığını ilan etti.

Mojang Studios başkanı Helen Chiang yaptığı açıklamada "15. yıldönümüne yaklaşırken, Minecraft 300 milyondan fazla kopya satışıyla tüm zamanların en çok satan oyunlarından biri olmaya devam ediyor; bu, hepimiz ilk bloklarımızı yerleştirirken kimsenin hayal bile edemeyeceği bir başarıydı" dedi.

Yeni satış sayısı, haberlerin ve topluluk güncellemelerinin paylaşıldığı bir Minecraft canlı yayın etkinliği olan Minecraft Live 2023 sırasında duyuruldu ve oyuncuların oyuna hangi yeni yaratığın eklenmesi gerektiğini oylayabilecekleri güzel bir oylama etkinliği içeriyordu. Bu yıl seçim bir yengeç, bir armadillo ve bir penguen arasında yapılıyor.

Minecraft'ın 300 milyon satış sayısı hiç de küçümsenecek bir rakam değil ve hemen hemen tüm diğer eğlence medyası satışlarını gölgede bıraktı. Bir perspektiften bakacak olursak, tüm zamanların en çok satan albümü olan Thriller yaklaşık 70 milyon kopya sattı. En çok satan konsol olan PS2 yaklaşık 155 milyon adet sattı.

Tüm zamanların en çok satan ikinci video oyunu olan Grand Theft Auto V bile 185 milyon satışla Minecraft'ın rakamlarına yaklaşamadı bile. Minecraft kendi sınıfında ve muhtemelen çok uzun bir süre boyunca böyle kalmaya devam edecek.

Son Haberler