GTA 6 bekleyenler toplanın! İşte çıkış tarihi hakkında ipucu

GTA 6 bekleyenler toplanın! İşte çıkış tarihi hakkında ipucu
Yayıncı Take-Two, bir yatırımcı görüşmesi sırasında GTA 6'nın ne zaman çıkacağı hakkında da önemli bir ipucu verdi. Çok sayıda oyun severin merakla beklediği çıkış tarihiyle ilgili çok dikkat çeken bir ipucu gelmiş olabilir. İşte ayrıntılar...

Rockstar Games'in bir sonraki Grand Theft Auto oyunu, içinde bulunduğumuz dönemin en merakla beklenen oyunlarından biri. Bir süredir geliştirme aşamasında olduğunu bilsek de henüz bir lansman tarihi belli değil. Ancak, yayıncı Take-Two bir yatırımcı görüşmesi sırasında olası bir program hakkında ipucu verdi. Bu da bize, Grand Theft Auto 6'nın ne zaman çıkabileceğine dair ilk fikri vermiş durumda.

Take-Two'nun finans müdürü Lainie Goldstein görüşme sırasında yaptığı açıklamada "Ekiplerimizin bu yıl attığı adımların bizi güçlü bir büyüme trendine hazırladığından eminiz. Ortak çabalarımız sayesinde, 2025 mali yılında işimizi önemli bir dönüm noktası için konumlandırdığımıza inanmaya devam ediyoruz, bu da önümüzdeki yıl ve sonrasında yeni rekor seviyelerde faaliyet performansı sunmamızla sonuçlanacak" dedi.

Goldstein'ın bahsettiği "önemli dönüm noktası" Grand Theft Auto 6'nın piyasaya sürülmesi olabilir, bu da Take-Two'nun neden büyük bir nakit akışı beklediğini açıklıyor. Şirketin önümüzdeki mali yılının Nisan 2024'ten Mart 2025'e kadar sürmesi, hayranlara en azından dört gözle bekleyecekleri bir zaman dilimi veriyor.

gta-vi-2-afch.jpg

Rockstar Games, 2022 yılında bir sonraki oyunun geliştirilmekte olduğunu doğrulamak dışında, merakla beklenen oyun hakkında herhangi bir ayrıntı paylaşmadı.

Stüdyo geçtiğimiz yıl da büyük bir veri ihlaline uğramış ve bir bilgisayar korsanı, gizli bilgilere ve yeni Grand Theft Auto oyununun geliştirme aşamasındaki görüntülerine erişim sağlamıştı. Sızıntılara göre oyun Vice City'de geçecek gibi görünüyor ve bu sefer iki ana karakter olması bekleniyor. Rockstar, hack olayının projelerin gelişimini sekteye uğratmadığını söylüyor.

Son Haberler