GTA yapımcıları Yüzüklerin Efendisi oyunu için kolları sıvadı!

GTA yapımcıları Yüzüklerin Efendisi oyunu için kolları sıvadı!
Efsane GTA serisinin yapımcısı olan Take-Two Entertainment şirketi önemli bir haberle gündeme geldi. Firma, Yüzüklerin Efendisi evreninde geçecek yeni bir oyun yapmak için çalışmalara başladı. İşte ayrıntılar...

Amazon'un Yüzüklerin Efendisi evreninde geçecek dizisi Rings of Power, beraberinde diziyi destekleyecek pek çok yapımla birlikte geliyor. Bu yapımların arasında elbette ki video oyunları da yer alıyor. Hatta Fortnite'a bile gelecek Yüzüklerin Efendisi güncellemesinden yeni detaylar bugün ortaya çıkmıştı. Kısaca anlayacağınız, Yüzüklerin Efendisi şu sıralar popüler kültür gündeminde ciddi bir yer kaplıyor.

Daha önce Yüzüklerin Efendisi filmleri için de çalışan Wētā Workshop'un interaktif oyun departmanından yapılan yeni açıklama ise oyunseverlerin gönlünü fethedecek cinsten. Zira GTA serisini geliştiren Rockstar'ın sahibi Take Two Interactive'in yayın kolu Private Division, duyurulan yeni Yüzüklerin Efendisi oyununun yayıncılığına imza atacak. Daha önce The Outer Worlds, Hades ve OlliOlli World gibi yapımlar da Division etiketiyle yayınlanmıştı.

gta-yapimcilari-yuzuklerin-efendisi-oyunu-icin-kollari-sivadi-2.jpg

Daha önce hiç yaşamadığımız, yepyeni bir Orta-Dünya deneyimi geliyor:

Her ne kadar Wētā Workshop ismi çoğu kişiye yabancı olsa da, firmanın yaptığı çok başarılı işler bulunuyor. Sadece dijital üzerine çalışmayan firma, görsel efektler ve konseptler oluşturmada da başarısıyla biliniyor. Yeni Zelanda merkezli firmanın belki de en popüler işi ise Yüzüklerin Efendisi üçlemesi.

Firmanın interaktif oyun departmanının başında bulunan Amie Wolken, Private Division'ın internet sitesine yaptığı açıklamada "Yeni oyun hayranların daha önce oynadıklarından çok daha farklı" olacağını ifade etti. Öte yandan oyunun Orta Dünya'da geçeceği dışında elimizde çok bir bilgi bulunmuyor.

gta-yapimcilari-yuzuklerin-efendisi-oyunu-icin-kollari-sivadi-3.jpg

Henüz oyunun adı belli değil:

Henüz bir ismi olmayan oyunun erken geliştirme aşamasında olduğu belirtiliyor. Bu da net bir çıkış tarihi olmadığı anlamına geliyor. Yine de oyunun "Take-Two'nun 2024 mali yılında" çıkmasının beklendiği belirtiliyor. Take-Two'nun geçmişteki çalışmalarına baktığımızda oyunlarını birden fazla platformda satışa sunduğunu görüyoruz. Bu da oyunun bilgisayar dışında PS5 ve Xbox Series X/S için de oyunun gelebileceğine dair umutları arttırıyor.

Yüzüklerin Efendisi evrenini konu alan ve farklı türlere ait pek çok oyun bulunuyor. Yeni oyunun ne tarz bir yapım olacağını elimizdeki bilgilerden yola çıkarak kestirmek de pek mümkün gözükmüyor. Oyunun türünü siz seçecek olsaydınız ne tür bir oyun seçerdiniz?

Son Haberler