Hideo Kojima yeni bir Xbox oyunu üzerinde çalışıyor

Hideo Kojima yeni bir Xbox oyunu üzerinde çalışıyor
Kojima Productions, Xbox Game Studios için yeni bir oyun geliştiriyor. Hakkında pek bir bilgi oyun hala gizemini koruyor.

Kojima Productions, Xbox Phil Spencer'ın başkanı Xbox Game Studios ile yeni bir proje üzerinde çalışıyor ve Hideo Kojima Pazar günü Xbox ve Bethesda Games Showcase'de duyurdu. Ancak Kojima'nın bir sonraki oyunu hala bir gizem. O ve Microsoft, yalnızca yeni bir oyun üzerinde işbirliği yapmayı planladıklarını duyurdular, ancak projenin bir başlığını veya oynanışını göstermediler.

Kojima, projeyi "tamamen yeni bir oyun" ve Kojima'nın kendisinin "her zaman yapmak istediği" bir oyun olarak nitelendirdi. Ve görünüşe göre Kojima Productions'ın yeni oyunu, Kojima'nın yapmayı planladığı her şey için Microsoft'un bulut oyun teknolojisini kullanacak.

Kojima, tercüme edilmiş açıklamalarda “Her zaman yapmak istediğim bir oyun var” dedi. “Daha önce kimsenin görmediği veya deneyimlemediği tamamen yeni bir oyun. Sonunda onu yaratmaya başlayabileceğim günü çok uzun süre bekledim. Microsoft'un en son bulut teknolojisi ve sektördeki trendin değişmesiyle, daha önce hiç görülmemiş bu konsepti yapmak için kendime meydan okumak artık mümkün oldu.

"Biraz zaman alabilir, ancak Xbox Game Studios ile birlikte çalışmayı dört gözle bekliyorum ve gelecekte size heyecan verici haberler getirmeyi umuyorum."

Kojima, Konami'deyken Metal Gear serisini yaratması ve denetlemesiyle tanınır. 2015 yılında kendi şirketi Kojima Productions'ı kurmak için bu şirketten ayrıldı. Kojima Productions'ın en son oyunu, stüdyonun 2019'daki ilk oyunu Death Stranding . Bu oyun, Sony Interactive Entertainment ile yapılan bir ortaklığın parçası olarak geliştirildi ve başlangıçta PlayStation 4'e özeldi ama Death Stranding Windows PC ve PlayStation 5'e taşındı.

Son Haberler