Hile yapan yandı! Call of Duty'den büyük adım geliyor

Hile yapan yandı! Call of Duty'den büyük adım geliyor
Call of Duty oyuncuları arasında ne yazık ki bazen ego tatmini bazen de daha fazla ön plana çıkmak için hileciler cirit atıyor. Bu konuda harekete geçen oyun şirketi, artık hilecilere geçit vermeyecek. Oyunda hile yapanlar sadece oyundan atılmayacak aynı zamanda utandırılacak.

Call of Duty hilecileri artık bir oyundan atıldıklarında sadece üzülmekle kalmayacak; aynı zamanda gerçek zamanlı olarak adları yayınlanacak ve adeta utandırılacaklar. CoD: Modern Warfare II ve CoD: Warzone beşinci sezonu bu hafta yayınlandı ve güncelleme, Ricochet hile önleme sistemine bir ekleme içeriyor.

Hileciler hem oyundan atılacak hem utandırılacak

Ricochet bir "sorunlu oyuncuyu" tespit edip oyundan attığında, oyun, öldürme akışında böyle bir olayı maçtaki herkese bildirecek. Bu, tüm oyuncuların bir hileciyle karşı karşıya olduklarından emin olmalarını ve ayrıca Activision'ın sistemlerinin o kişiyi tespit edip onu oyundan attığını bilmesini sağlayacak.

RICOCHET has entered the chat ????️

Starting in Season 05, the kill feed will notify lobbies when #TeamRICOCHET and it's systems have removed a problem player from the game.

— Call of Duty (@CallofDuty) August 2, 2023

Aslında bir oyunun oyunculara birinin hile yaptığı için atıldığını söylemesi pek yeni bir şey değil. Diğer pek çok online oyunda da benzer sistemler bulunuyor.

Yine de bu değişiklik, hilecilerle uğraşmak ve şüpheli oyuncuları yakalamaya çalışmak için her türlü taktiği deneyen Team Ricochet'in sunduğu iyi bir güncelleme olarak tanımlanabilir. Call of Duty, son birkaç yılda hilecilerin düşmanlarını görmesini engelledi ve silahlarını ellerinden aldı. Daha yakın zamanlarda Team Ricochet, tespit edilen ve şüphelenilen hilecilere karşı gerçek oyuncuların klonlarını yerleştirmeye başladı. Potansiyel bir hilecinin bu klonlardan biriyle etkileşime girmesi, hile yaptıklarını açık bir şekilde doğruluyor…

Son Haberler