Microsoft CEO'sundan dikkat çeken açıklama "Bana Kalsa Konsola Özel Oyunlardan Kurtulurdum"

Microsoft CEO'sundan dikkat çeken açıklama "Bana Kalsa Konsola Özel Oyunlardan Kurtulurdum"
ABD'li teknoloji devi Microsoft'un CEO'su, bir dava sırasında verdiği ifade sonrası konsola özel geliştirilen oyunlar için konuştu. Oyunlarla ilgili yaptığı yorum ise gündem oldu.

ABD'li yazılım devi Microsoft, uzun süredir oyun alanında faaliyet gösteriyor. Öyle ki geçtiğimiz yıl dev bir satın alım tüm dünyada gündem olmuştu. Microsoft, oyun devi Activision Blizzard'ı satın aldı ancak bu süreç henüz tamamlanmadı.

Çeşitli nedenlerden dolayı Blizzard alışverişi engellenen Microsoft, davalarla karşı karşıya ve sürekli ifade veriyor.

Son olarak Federal Ticaret Komisyonu mahkeme kararı çıkana kadar bu satın alımın gerçekleşmeyeceğini açıkladı. Söz konusu mahkemeye ilişkin duruşma geçtiğimiz günlerde başladı ve Microsoft CEO'su bazı açıklamalarda bulundu.

''Konsola özel oyunlardan kurtulurdum''

Microsoft, Activision satın alımı için federal mahkemeye çıktı. Mahkemede Sony'nin yanlışlıkla sızdırdığı kritik bilgilerin yanı sıra bazı açıklamalar da yapıldı. Bunlardan biri, konsollara özel oyunlar hakkındaydı.

wtk-135577-2.jpg

Şirketin CEO'su Satya Nadella, oyun dünyasında tartışma ve ayrıma yol açan konsola özel oyunlardan kurtulmayı çok istediğini dile getirdi. Ancak pazarın durumunu ve rekabeti Sony'nin belirlemesinden dolayı Sony'yi suçladı. Açıklaması şu şekildeydi:

Tabii Nadella'nın bu açıklamasında ne kadar dürüst olduğu da tartışılabilir. Öte yandan aynı mahkeme salonunda Sony Interactive Entertainment Başkanı Jim Ryan da Microsoft avukatının birkaç sorusunu cevapladı.

Webtekno'nun aktardığına göre Ryan, Microsoft'un Activision oyunlarını PlayStation'da yayınlamaya devam etmesinin daha iyi olacağını belirtti. Xbox Başkanı olsaydı Call of Duty ve diğer oyunları Xbox'a özel yapıp yapmayacağı sorusunu ise "bu konuda yeterli bilgisi olmadığı için" yanıtsız bırakmayı tercih etti.

Son Haberler