Oynayanın kendine gelemediği korku oyunu Phasmophobia Xbox ve PlayStation'a gelecek

Oynayanın kendine gelemediği korku oyunu Phasmophobia Xbox ve PlayStation'a gelecek
Pek çok oyunseverin favorisi olan korku oyunu Phasmophobia, ağustos ayında Xbox Series X/S, PlayStation5 ve PSVR 2 üzerinden oyun severlerin kullanımına da açılacak.

İlk kez 2020 yılında yayınlanan ve oyunseverlerin favorileri arasına girmeyi başaran korku oyunu Phasmophobia ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Geliştirici ekip Kinetic Games, oyunun Xbox Series X/S, PlayStation 5 ve PSVR 2'ye geleceğini duyurdu. Üstelik oyuna çapraz platform desteği de gelecek.

Kinetic Games'in yaptığı açıklamanın en heyecan verici tarafı hiç şüphesiz PSVR 2 desteği. Sanal gerçeklik ekipmanına sahip olan oyuncular, Phasmophobia atmosferinin ultra gerçekçi hissiyatını yaşama imkânı yakalayacaklar. Oyunun çapraz platform desteği ise konsol sahipleri ile PC sahiplerinin bu oyunu aynı anda oynamalarını sağlayacak.

Phasmophobia, 5 Ağustos'ta konsollara gelecek!

Yapılan resmi açıklamaya göre Phasmophobia, 5 Ağustos itibarıyla hem PlayStation 5 hem PSVR2 hem de Xbox Series X/S için oynanabilir olacak. Ancak oyunun tıpkı PC'deki gibi erken erişim aşamasında olacağını belirtelim.

Phasmophobia nasıl bir oyun?

Phasmophobia, tek başınıza oynayabileceğiniz gibi dört kişiyle takım kurup, hayaletlerin peşine düştüğünüz bir oyun. Oyunun kasvetli ortamında bazen bir kibrit, bazen de kamera gibi gelişmiş ürünler kullanarak hayaletleri yakalamaya çalışıyorsunuz. Steam'de bugüne dek 450 binden fazla yorum alan oyun için "Son Derece Olumlu" etiketi verilmiş durumda.

Eğer korku oyunlarından hoşlanıyorsanız, 139 TL karşılığında satın alabileceğiniz Phasmophobia'nın Steam listeleme sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Son Haberler