Oyunseverleri üzecek gelişme: Last of Us süresiz olarak ertelendi!

Oyunseverleri üzecek gelişme: Last of Us süresiz olarak ertelendi!
Last of Us’ın çok oyunculu sürümünü bekleyenleri üzecek haber geldi. Gelen açıklamaya göre Last of Us, süresiz olarak ertelendi. İşte ayrıntılar....

Pek çok kişi için hayal kırıklığı yaratan PlayStation Showcase etkinliğinin ardından, daha önce duyurulan ancak etkinlikte ortaya çıkmayan bazı birinci taraf oyunlarla ilgili sorular da havada uçuşmaya başladı. Bu oyunlardan biri ise, tabii ki Naughty Dog'un daha önce onayladığı The Last of Us Multiplayer idi.

Çok oyunculu Last of Us oyununun neden ortalıkta görünmediği, kısa süre içinde belli oldu. Zira gelen açıklama, geliştirme ekibinin önemli ölçüde küçültüldüğünü ve oyunun süresiz olarak ertelendiği şeklinde.

last-2-c07e.jpg

Açıklamada, Naughty Dog'un projeye daha fazla zaman vermek istediği şeklindeydi. Ayrıca ekibin yepyeni bir oyun üzerinde yoğunlaştığı da söylendi. Bununla birlikte, Bloomberg muhabiri Jason Schreier'in sonraki bir haberi de, Sony'nin çok oyunculu Last of Us'ın gelişimini önemli ölçüde yavaşlattığı ve birçok geliştiricinin başka projelere aktarıldığı şeklinde oldu. Bu da, oyun için karanlık bir tablo çiziyor.

Bloomberg oyunun henüz iptal edilmediğini de özellikle belirtiyor.

Dünyanın en büyük oyunlarından biri olarak kabul edilen The Last of Us'ın çok oyunculu sürümünün süresiz olarak ertelenmiş olması tabii ki üzücü bir durum. Ama Naughty Dog gibi tecrübeli bir isim bir şeylerin ters gittiğini görerek bu kararı aldıysa, ona saygı duyup beklemek zorunda olduğumuz bir gerçek.

Son Haberler