PC Game Pass, NVIDIA GeForce Now'a entegre ediliyor

PC Game Pass, NVIDIA GeForce Now'a entegre ediliyor
Microsoft, PC Game Pass aboneliğinin NVIDIA GeForce Now'a geleceğini açıkladı. Oyuncular, bu entegrasyon ile en kötü bilgisayarlarda bile PC Game Pass'teki en iyi oyunlara ulaşma imkanına sahip olacak.

Video oyun dünyasında yeni bir sayfa açacak önemli bir gelişme yaşandı. Xbox'ın haber bülteni olarak da bilinen "Xbox Wire"ın baş editörü Joe Skrebels, şirketin ücretli abonelik paketi Game Pass'in NVIDIA GeForce Now'a entegre edileceğini duyurdu. Yapılan bu açıklama, artık dileyenlerin, NVIDIA GeForce Now aracılığıyla Game Pass oyunlarına ulaşabileceklerini gözler önüne seriyor.

NVIDIA GeForce Now, NVIDIA'nın bulut akış platformu. Bu platforma üye olduğunuzda, bir oyuncu bilgisayarına sahip olmadan desteklenen oyunları oynama imkanına sahip oluyorsunuz. Gelen açıklama, PC Game Pass kütüphanesindeki oyunlara ek bir ücret ödemeden GeForce Now üzerinden ulaşabileceğiniz anlamına geliyor.

Net bir tarih verilmedi!

Xbox yönetimi, entegrasyonun ne zaman tamamlanacağına ilişkin herhangi bir açıklama yapmadı. Ancak bu noktada çok uzun süre beklemeyeceğimizi söyleyebiliriz. NVIDIA, geçmişte yaptığı bir açıklamada GeForce Now'a Microsoft Store desteği geleceğini, bunun birkaç ay içerisinde oyunculara ulaşacağını belirtti. Bugün gelen açıklama, Microsoft Store desteği ile PC Game Pass'in GeForce Now'a aynı anda geleceğinin somut bir göstergesi.

Bu arada; Microsoft ile NVIDIA arasında gerçekleşecek entegrasyonun temel sebebinin Activision Blizzard olduğunu söyleyelim. Bilindiği üzere Microsoft, Call of Duty serisinin sahibi Activision Blizzard'ı satın almak istiyor. Ancak Sony, böylesi bir durumda Call of Duty serisinin Xbox'a özel hale geleceğini, bunun da rekabete aykırı olduğunu söyleyip duruyor. İşte bundan kaynaklı olarak Microsoft ile NVIDIA, 2023'ün başında 10 yıllık bir anlaşma imzaladı. Bu anlaşma, Xbox PC oyunlarını GeForce Now'a lisanslamayı kapsıyor. Microsoft bu hamleyle, oyunların Xbox'a özel olmayacağı izlenimi vermeye çalışıyor. Her şeye rağmen, bu durumun en çok da oyuncuların işine geleceğini söylemek mümkün.

Son Haberler