PUBG Mobile 1 saatte kaç GB veri transferi yapar?

PUBG Mobile 1 saatte kaç GB veri transferi yapar?
PUBG mobil oyunlarının genel olarak ne kadar MB internet tükettiği konusunda ne yazık ki internette bir çok yalan ve dezenformasyon var. İşte gerçek veriler.

PUBG mobile, dünya çapında 70'den fazla ülkede en popüler oyunlar listesinde 1 numara olmaya devam ediyor. Elbette insanların bu kadar merak ettiği oyunlara ne kadar internet harcandığı merak edilen bir soru.

Peki PUBG bir saatte ne kadar mb internet yiyor? Bir saat içinde sadece 2 oyun oynanabildiği için bir saatte yaklaşık 30-32 MB veri tüketiyor. Test ettim ve 30 dakikalık tek bir PUBG Mobile oyunun 15-16 MB veri tükettiğini güvenle söyleyebilirim. Başka sitelerde 1 GB gibi rakamlar telafuz edilmiş ama bu rakamların gerçekle uzaktan yakından alakası yok.

Genel olarak veri transfer miktarları ile ilgili merak edilen diğer konularada biraz değinelim.

Bir Ay Boyunca TV Yayını Yapmak Için Ne Kadar Veriye Ihtiyacım Var?

Canlı TV Veri Akışı Kullanımı En yüksek kalitede (4,7 Mbps) bir saat 2,1 GB veri tüketecektir. En iyi kalitede (3,7 Mbps) bir saat, 1,66 GB veri tüketecektir. Yüksek kalitede bir saat (2,8 Mbps) 1,26 GB veri tüketir.

2 GB'lık Veri YouTube'da Ne Kadar Sürecek?

Mobil veri limitleri. 2 GB'lık bir veri planı, internette yaklaşık 24 saat gezinmenize, 400 şarkı yayınlamanıza veya 4 saatlik standart tanımlı video izlemenize olanak tanır.

YouTube'u Izlemek Çok Fazla Veri Kullanıyor Mu?

YouTube videolarını çevrimiçi izlemek, hemen hemen her İnternet kullanıcısının yaptığı şeylerden biridir. Ancak bilmeden, bazen YouTube gerçekten biraz veriyi çiğneyebilir. Ancak bir saat boyunca 4k video izlemek, planınızda 2,7 GB veya daha yüksek bir kare hızı arıyorsanız daha fazlasını kullanabilir.

YouTube'u Veri Kullanmadan Izleyebilir Miyim?

2014 yılında kullanıma sunulan YouTube'un Çevrimdışı özelliği, Android ve iOS kullanıcılarının YouTube videolarını daha sonra kullanmak üzere cihazlarına kaydetmelerine olanak tanır. Bu videolar mobil veri veya Wi-Fi ağı üzerinden indirilebilir. İndirilen herhangi bir video yalnızca 48 saate kadar çevrimdışı oynatılabilir.

YouTube'da 1 Saatlik Bir Videoya Ne Kadar Veri Giriyor?

Bir YouTube videosunu standart 480P'de izlemek saatte yaklaşık 260 MB kullanır, tam HD görüntüleme ise 1,65 GB'a kadar çıkabilir. YouTube'da 4K video oynatma, her saat 2,7 GB'a kadar veri kullanır.

30 Dakikalık Bir Video Ne Kadar Veri Kullanır?

30 dakika HD İçerik = 1,1 GB. 1 saatlik HD içerik = 2,2 GB. 1 saat 4K veya HDR içerik = 5,1 GB.

Netflix Saatte Ne Kadar Veri Kullanıyor?

Netflix'te dizi veya film izlemek, her standart tanımlı video akışı için saatte yaklaşık 1 GB ve her HD video akışı için saatte 3 GB'a kadar veri kullanır.

Son Haberler