PUBG oyunu rekor kırdı! Oyuncu sayısı açıklandı

PUBG oyunu rekor kırdı! Oyuncu sayısı açıklandı
PUBG oyunu büyük bir rekor ile karşımıza çıktı. Bir süre önce oynaması ücretsiz hale gelen yapım, günlük yeni oyuncu sayısı ile dikkatleri üzerine çekti. Krafton şirketi, kamuoyuyla o rakamları paylaştı. İşte detaylar...

Mobil oyun dünyasında adeta bir ikon haline gelen PUBG Mobile, dönem dönem düşüşler yaşasa da popülerliğinden ödün vermiyor. Özellikle pandemi döneminde adeta zirveye oturan yapımın yaratıcısı Krafton, 2022’nin ilk yarısı için kazanç bilançosunu açıkladı.

Krafton:”PUBG’ye günde 80 binden fazla yeni kullanıcı girişi oluyor”

Krafton, dünyanın en popüler oyunlarından birisi olan PUBG: Battlegrounds oyununu 12 Ocak 2022’de resmi olarak ücretsiz hale getirmişti. Şirket, bu kararın olumlu bir sonuç doğurduğunu belirtti. Şirket, oyunun tüm platformlarda yüzde 20’nin üzerinde kazanç elde ettiğini açıkladı.

pubg-oyunu-rekor-kirdi-oyuncu-sayisi-aciklandi-2.jpg

Son dönemde herkesin konuştuğu ve büyük bir beklentiyle merak ettiği Nothing Phone (1) PUBG Mobile testi ile karşınızdayız.

Krafton, oyunun ücretsiz olduğu günden bu yana daha fazla kişiye ulaştığını belirtiyor. Öyle ki şirket, ücretsiz dönemde günde 80 bini aşkın yeni kullanıcı kazandığını belirtti. Kazanç tablosunun açıklandığı raporda konuya ilişkin olarak şu ifadelere yer verildi.

PUBG: Battlegrounds geçtiğimiz günlerde beşinci yılını kutladı. Ocak 2022’de oynaması ücretsiz bir iş modeline geçiş yapan oyun, günde 80 binden fazla yeni kullanıcıyla istikrarlı bir giriş gördü. Buna göre, tüm platformlarda kullanıcı başına ortalama gelir yüzde 20’den fazla arttı. Uluslararası pazarlar (Güney Kore dışında), 2022’nin ikinci çeyreğinde oyun gelirinin yüzde 94’ünü sağladı.

pubg-oyunu-rekor-kirdi-oyuncu-sayisi-aciklandi-3.jpg

Şirkete göre PUBG: Battlegrounds, şu anda küresel mobil oyun satışlarında ikinci sırada yer alıyor. Bu durumun ardından Krafton mobil iş gelirini 550.7 milyon dolara çıkardı. Şirket, geçtiğimiz yılın Kasım ayında oyunun yeni versiyonu olan PUBG: New State’i piyasaya sürmüştü.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşınız.

Son Haberler