Sony, PlayStation VR2 kulaklığı için tarih verdi!

Sony, PlayStation VR2 kulaklığı için tarih verdi!
Japon teknoloji devi Sony önemli bir açıklamayla karşımıza çıktı. Şirket, uzun süredir heyecanla beklenen PlayStation VR2 başlığı için tarih açıklamasında bulundu. Cihazın ne zaman çıkacağı nihayet öğrenildi.

Sony PlayStation VR2 Şirket bloglarına göre kulaklık ‘2023’ün başlarında’ geliyor heyecan Ve Instagram. Sony, son birkaç aydır yaklaşmakta olan kulaklık hakkında bilgi veriyor ve şimdi en azından donanımı ne zaman almayı bekleyebileceğimize dair bir zaman dilimine sahibiz.

Şirket ihraç ederken Hoparlör tasarım detayları Bu yılın başlarında, henüz bir fiyat açıklamadı. Ancak PlayStation VR2 için çok şey vaat ediyor – 4K’ya kadar çözünürlükler ekleyen ve 90 veya 120 Hz’de çalışabilen ekranlara sahip olacak, 110 derecelik görüş alanına sahip olacak ve modüler sunum, PC’de (veya bu durumda PlayStation 5’te) işleri kolaylaştırmak için görüntünün belirli kısımlarını diğerlerinden daha görünür hale getirir. Şirket ayrıca kulaklığın tek bir USB C kablosu kullanarak konsolunuza bağlandığını söylüyor.

sony-playstation-vr2-kulakligi-icin-tarih-verdi-2.jpg

Sony zaten yapacağını açıkladı Yaklaşık 20 “büyük” oyundan oluşan bir kadroya sahiptir. Başlatıldığında kullanılabilir. Başlıklar, içinde geçen oyunları içerir. ufuk Ve yürüyen Ölüler evrenlerVR sürümlerinin yanı sıra Hiçbir Adamın Gökyüzü Ve Resident Evil Köyü.

Orijinal PlayStation VR başlığının aksine PS VR2, hareketlerinizi izlemek için konsolunuza bağlı bir kamera kullanmayacaktır. Bunun yerine, kulaklıktaki kameraların hareket takibinden sorumlu olduğu Quest 2’ye benzer şekilde içten dışa izlemeyi kullanacak. Bu, PS VR2’nin kulaklığı takarken çevrenizi görmenize de izin verebileceği anlamına gelir. Sony ayrıca PlayStation 5’in tam da bunu yapacağını söylüyor Kendinizi yayınlamanıza izin verin VR oyunları oynuyorsunuz, ancak yapmanız gerekecek PlayStation HD Kamera Bağlı.

sony-playstation-vr2-kulakligi-icin-tarih-verdi.jpg

Sony de gösterdi Gök cisim kontrol cihazlarıPS5 için Sony DualSense denetleyicisi ile sunulanlar gibi uyarlanabilir tetikleyicilere ve dokunsal geri bildirime sahip olacak. Ayrıca, herhangi bir şeye basmak zorunda kalmadan başparmağınızı, işaret parmağınızı veya orta parmaklarınızı nereye koyduğunuzu algılayabilen parmakla dokunma algılama özelliğine de sahip olacaklar.

PS VR2 yalnızca PS5 ile çalışır. O zamandan beri konsolu ele geçirmek zor olduğundan Kasım 2020’de piyasaya sürüldüKötü bir fikir gibi görünebilir. Ancak, bu sorunların olduğuna dair bazı göstergeler var. açık olabilir -Konsollar artık Sony onlar için bir bekleme listesi açtıktan hemen sonra satılmıyor ve ben satın alabildim paket içerir Yasak ufuk batı Birkaç gündür. Şimdilik, kulaklık çıktığında PS5’i istediğiniz zaman alabilmeniz mümkün görünüyor. Bununla birlikte, Sony’nin stok PS VR2 ile mücadele etme şansı her zaman vardır, bu durumda PS5 kullanılabilirliği, VR oyunlarına girmeye çalışanlar için denklemin sadece bir parçası olabilir.

PS VR2 piyasaya sürüldüğünde zorlu bir rekabetle karşı karşıya kalabilir. ölü Üst düzey “Project Cambria” kulaklık Bu yıl içinde çıkacak, ancak PS VR2’de olduğu gibi ne kadar olduğunu söylemek zor. (Meta gerçeği az önce fiyatı yükselttim 2 yaşındaki yeni başlayanlar için Quest 2 harika bir işaret olmayabilir.)

Genel olarak teknoloji endüstrisi, Apple’ın uzun süredir söylentileri dolaşan karma gerçeklik kulaklığını duyurmasını bekliyor. binlerce dolar. Apple analisti Ming-Chi Kuo, şirketin kulaklığı ortaya çıkarabileceğini bildirdi Ocak 2023’te.

Son Haberler