Steam 2023 indirimleri ne zaman, hangi gün yapılacak?

Steam 2023 indirimleri ne zaman, hangi gün yapılacak?
Oyun platformu Steam'de her yıl gerçekleşen indirimlerin 2023 yılında ne zaman yapılacağı sızdırıldı. GSM Arena tarafından paylaşılan bilgiler şu şekilde oldu.

Malum Steam her sene belirli günlerde indirimlere gidiyor. Nitekim bu tarihler daha 2023 gelmeden sızdırılmış durumda. Elbette resmi bir açıklama olmadığı için tarihlerin yanlış olma ihtimali de söz konusu.

Tıpkı daha önceki senelerde olduğu gibi önümüzdeki sene de, Valve Steam kullanıcılarının indirimli oyun alabilecekleri tarihleri önceden belirledi. Bu durum da, yine oyun severlerin işine yarayacaktır. Ancak hemen belirtelim ki tarihleri sızdıran kaynak, biraz sonra detaylarını vereceğimiz tarihlerin sadece şu an için kesinleşen tarihler olduğunu, bu tarihlere ilave olacak birkaç promosyon gününün daha olacağını ilan etti.

Tabi Valve’in, bu kadar bonkör davranmasının da bir nedeni var: Xbox Game Pass! Bildiğiniz üzere Microsoft’un oyun servisi, son zamanlarda oyun dünyasını kasıp kavuruyor. Bu fırtınadan nasibini almak istemeyen ve kullanıcılarını elinde tutmakta kararlı olan Valve’de, indirim günlerinin hem sayısını hem de indirim tutarlarının oranlarını arttırdı.

İşte Valve tarafından yapılması beklenilen 2023 yılı indirim günleri

Steam Next Fest: Şubat 21-28
Remote Play Oyunlar İndirimi: 28 Şubat – 7 Mart
JRPG: 14 Mart – 21 Mart
SimFest – Hobby Edition: 28 Mart – 4 Nisan
Die-a-lot: Roguelike, Roguelite, Metroidvanias veya Souls-like. 2 Mayıs – 9 Mayıs
Yarış: 23 Mayıs – 30 Mayıs
Steam Next Fest: Haziran ayında ancak net tarih belli değil
Steam Yaz İndirimi: 23 Haziran – 7 Temmuz
Hayatta Kalma: 18 Temmuz – 25 Temmuz

Son Haberler