Steam ücretsiz oyunlar için erişimi kolaylaştıracak!

Steam ücretsiz oyunlar için erişimi kolaylaştıracak!
Popüler oyun platformu Steam yeni özelliği ile dikkatleri üzerine çekti. Gelen son yenilikle birlikte artık kullanıcıların ücretsiz oyunları daha kolay bir şekilde kütüphanelerine ekleyebileceği anlaşıldı. İşte detaylar...

Eğer günlük bir Steam kullanıcısıysanız mağaza kısmının birkaç sinir bozucu unsura sahip olduğunu biliyorsunuzdur. Steam mağazasında ücretsiz oyunları kütüphaneye eklemek istediğiniz zaman nedense ‘Oyunu Oyna’ gibi bir buton bulunuyordu.

Bu butona tıkladığınız zaman oyun direkt olarak indirilmeye başlıyordu. Bunu iptal edince de oyunun kütüphanenizde ekli olup olmadığını bazen anlayamayabiliyordunuz. Steam, yeni güncellemesiyle birlikte bu sinir bozucu durumu gideriyor.

steam-ucretsiz-oyunlar-icin-erisimi-kolaylastiracak-2.jpg

Artık ücretsiz oyunlar Steam kütüphanenize daha kolay eklenecek

Dediğimiz gibi, önceden Steam’de ücretsiz bir oyunu kütüphanenize eklemek istediğiniz zaman sadece ‘Oyunu Oyna’ butonuna basma seçeneğiniz vardı ve buna tıklayınca oyun direkt indirilmeye başlıyordu.

Artık ücretsiz oyunların sayfasında ‘Kütüphaneye Ekle’ diye ekstra bir buton olacak ve böylece indirmek zorunda kalmadan direkt bir şekilde oyunu kütüphanenize ekleyebileceksiniz. Aynı şekilde ücretsiz DLC paketleri için de benzer bir buton ekleneceğini de belirtelim. Steam'in bu yeni güncellemeyi önümüzdeki günlerde yayınlaması bekleniyor.

steam-ucretsiz-oyunlar-icin-erisimi-kolaylastiracak.jpeg

Ancak güncelleme henüz Türkçeye çevrilmemiş gibi görünüyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Son Haberler