Steam’e büyük güncelleme geldi, hem tasarım değişti hem yeni özellikler eklendi

Steam’e büyük güncelleme geldi, hem tasarım değişti hem yeni özellikler eklendi
Valve, Steam için beklenen güncellemeyi sunmaya başladı. Hem tasarım tarafında değişiklikler yapılırken hem de birtakım yenilikler eklendi.

Valve’nin milyonlarca oyuncuya hitap ettiği platformu Steam, yeni bir güncelleme aldı. Bu güncelleme birkaç aydır bekleniyordu ve beklendiği gibi de haziran ayı itibariyle sunulmaya başlandı.

Biraz klasik kalan Steam platformu, yeni güncellemeyle daha modern görünüme kavuştu. Bunun yanı sıra oyun esnasında not almanızı sağlayacak yeni bir işlev daha eklendi. İşte gelen tüm yenilikler.

Valve, Steam’i yeni tasarımla güncelledi

The Verge'ün aktardığına göre Steam, oyun severlerin en çok kullandığı dijital oyun platformu. Fakat Steam'in kullanıcı arabirimi ve tasarımı uzun zamandır eleştiriliyordu.

Eski ve sıkıcı bir görünüme sahip olan Steam, nihayet büyük bir güncelleme aldı ve uygulanan değişiklikler bugün kullanıcılara yansıdı.

Valve, Nisan ayında Steam'i baştan aşağı yenileyeceğini duyurmuştu. Bu güncelleme ile sadece yeni bir kat boya değil, aynı zamanda Masaüstü, Büyük Resim Modu ve Steam Deck arayüzleri arasındaki kod tabanını birleştirmek, bulut not defteri ve oyun içi katmana sabitlenebilir paneller gibi yeni özellikler eklemek, ekran görüntüsü yöneticisini ve bildirimlerini yenilemek, sekmeler ve Linux ve Mac için donanım hızlandırma ekleme gibi yenilikler getirildi.

Buna ek olarak Valve, Steam’in görünümüne de el attı ve en önemli değişiklik de burada yaşandı.

Modern ve şık bir tasarıma kavuşan Steam, yeni haliyle kullanıcıların beğenisini kazandı. Mağaza ve Kitaplık sekmeleri daha düzenli ve renkli hale gelirken, oyunlar için daha fazla bilgi ve görsel sunuldu.

Son Haberler