Teknoloji devi Sony, Steam'in tahtına oturacak!

Teknoloji devi Sony, Steam'in tahtına oturacak!
Japon teknoloji devi Sony, popüler oyun platformu Steam'e güçlü bir rakip getiriyor! PlayStation PC uygulaması, Steam'in tahtını elinden almayı hedefliyor. İşte detaylar...

Son yıllarda PlayStation özel oyunları Windows’a getiren ve PlayStation PC’ye yatırım yapan Sony, kendi platformunu geliştiriyor olabilir. Japon şirket, Steam ve Epic Games Store’u aradan çıkarmak için yakında kendi PlayStation PC launcher‘ı tanıtabilir.

Sony’nin PlayStation PC launcher geliştirdiği iddia edildi

Geçtiğimiz günlerde çıkış yapan Marvel’s Spider-Man Remastered’ın dosyalarında dikkat çeken bilgilerin yer aldığı bildirildi. İddiaya göre Sony God od War, Spider-Man ve Days Gone gibi PC’ye sunduğu oyunları doğrudan satmak istiyor.

teknoloji-devi-sony-steamin-tahtina-oturacak-2.jpg

Ayrıca Sony’nin Windows için PlayStation Network (PSN) entegrasyonu sunmak istediği keşfedildi. PS4 ve PS5 kullanıcıları için zorunlu olan PSN hesabı, şimdilik PlayStation PC oyunlarında kullanılmıyor. Yani Steam veya Epic Games Store’dan indirilen oyunlar PSN hesabı olmadan oynanabiliyor.

Steam, en çok zamlanan oyunlar listesini sürekli güncelliyor. Son dönemde ise peş peşe fiyat artışları gelmeye başladı. İşte detaylar...

Windows kullanıcılarına sunulacak PSN hesabı entegrasyonu sayesinde PlayStation 5 ve PlayStation 4’e benzer şekilde ödüller verileceği düşünülüyor. Bu fikir, PlayStation PC launcher’ın olasılığını artırıyor.

Sony, yeni bir oyun servisi sayesinde kullanıcılara hem PSN hesabı zorunluluğu getirebilir hem de Steam ve Epic Games gibi platformlardan aradan çıkarabilir. Ancak uygulamanın Origin, Ubisoft Connect ve Bethesda Launcher gibi çalışabileceğini de unutmamak lazım.

teknoloji-devi-sony-steamin-tahtina-oturacak-3.jpg

Bu hizmetler, oyunlardan herhangi birini başlatmak için Steam’e de ihtiyaç duyuyor. Ayrıca Microsoft, Game Pass’te olan Xbox oyunlarını Steam’de sunmaya devam ediyor.

Sony, bilgisayar oyuncularına hitap etmek için birden fazla yolu deniyor gibi görünüyor. Yakın zamanda kendi PC oyun kulaklıklarını ve monitörlerini de duyurdu. Sony Inzone serisi hem PlayStation hem de Windows bilgisayarlarda kullanılabilir.

Peki siz PlayStation PC launcher hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Son Haberler