The Witcher 3, satış sayısıyla en çok satan oyunlar arasına girmeyi başardı

The Witcher 3, satış sayısıyla en çok satan oyunlar arasına girmeyi başardı
CD Projekt Red, The Witcher üçlemesinin toplam kaç adet sattığını paylaştı. Üçüncü oyun, kendi başına tüm zamanların en çok satanları arasında üst sıralara ulaşırken, oyun severler bu oyuna adeta bayılıyor!

Leh yazar Andrzej Sapkowski'nin kitaplarıyla hayatımıza katılan The Witcher serisi, oyun dünyasının enleri arasına katılmayı başardı. Serinin özellikle 2015'te yayınlanan üçüncü oyunu The Witcher 3: Wild Hunt, akla kazınan ikonik oyunlar arasına girdi.

The Witcher oyun serisi, her geçen gün bu fantastik dünyada daha önce atılmayanları ağırlamaya devam ederken bugün önemli bir haber geldi. Serinin geliştiricisi CD Projekt Red, The Witcher üçlemesinin toplam 75 milyon satışı geçtiğini duyurdu.

75 milyon satışın 50 milyonu The Witcher 3: Wild Hunt'ın elinde!

CD Projekt Red, Twitter'dan yaptığı paylaşımda hangi oyunun ne kadar sattığını açıklamadı. Tweet'in yanıtlarında yalnızca The Witcher 3: Wild Hunt'ın satış rakamlarına yer verildi. Buna göre sadece The Witcher 3: Wild Hunt'ın satış sayısı, 50 milyonu aştı.

The Witcher 3: Wild Hunt, en çok satan oyunlar arasında!

The Witcher 3: Wild Hunt, paylaşılan son satış rakamlarıyla birlikte tüm zamanların en çok satan oyunları listesinde dokuzuncu sıraya yükseldi. Oyun, Terraria, Ark: Survival Evolved, Super Smash Bros. Ultimate, Call of Duty: Modern Warfare (2019), Skyrim ve GTA: San Andreas gibi dev yapımları ardında bıraktı.

Son Haberler