Uçuş oyunları arasında en iyisi: Microsoft Flight Simulator oyuncu rekorı kırdı, işte rakamlar

Uçuş oyunları arasında en iyisi: Microsoft  Flight Simulator oyuncu rekorı kırdı, işte rakamlar
Microsoft, sevilen simülasyon oyunu Flight Simulation ile büyük bir başarıya imza attı. Oyuncu rekoru kırıldı, milyonlarca kişi akın ediyor!

Microsoft, oyun konusunda emin adımlarla yürüyor. Şirketin abonelik hizmetleri ile milyonlarca kullanıcı yüz binlerce oyuna erişebiliyor. Şirketin sevilen oyınlarından simülasyon oyunu Flight Simulator ise büyümeye devam ediyor.

Geçtiğimiz haftalarda Flight Simulator 2024 duyurulurken, Microsoft mevcut oyununda da rekor kullanıcı sayısına ulaştı. Henüz oyunun yeni versiyonu çıkmadı ama mevcut Flight Simulator emin adımlarla rekora gidiyor.

Flight Simulator 12 milyon oyuncuyu aştı

Microsoft Flight Simulator, uçak simülasyonu oyunları arasında en popüler ve en gerçekçi olanıdır. Oyun, dünyanın her yerinden gerçek zamanlı hava durumu, trafik ve manzara verilerini kullanarak oyunculara eşsiz bir deneyim sunuyor. Oyunun çıkışından bu yana bir yıldan kısa bir sürede, 12 milyon oyuncu oyunu indirdi ve toplamda 26 milyon uçuş saatine ulaştı.

Öte yandan Microsoft Flight Simulator'ın bu kadar başarılı olmasının arkasında yatan sebeplerden biri de oyunun sürekli güncellenmesi ve geliştirilmesidir. Oyunun geliştiricileri, oyuncuların geri bildirimlerini dikkate alarak oyunu daha iyi hale getirmek için çalışıyorlar. Ayrıca oyunun modlama topluluğu da oyunun çeşitliliğini ve zenginliğini artırmak için birçok eklenti ve içerik üretiyor.

Microsoft'un simülasyon oyunu, hem yeni başlayanlar hem de deneyimli pilotlar için uygun bir oyun olarak tasarlanmıştır. Oyunun farklı zorluk seviyeleri ve yardım seçenekleri vardır. Oyuncular istedikleri uçağı seçebilir, istedikleri havalimanından kalkabilir ve istedikleri yere uçabilirler. Oyunun çok oyunculu modu da oyuncuların arkadaşlarıyla veya diğer oyuncularla birlikte uçmasına olanak tanıyor.

Son olarak Microsoft, yeni fizik ve aerodinamik motorları tanıtacak yeni bir çalışma olan "Microsoft Flight Simulation 2024" ile serinin başarısını sürdürmeyi planlıyor ve Asobo simülasyona daha fazla önem verecek.

Son Haberler