Uçuş simülasyonu sevenler müjde: Microsoft, ‘Flight Simulator 2024’ü duyurdu

Uçuş simülasyonu sevenler müjde: Microsoft, ‘Flight Simulator 2024’ü duyurdu
Uçuş simülasyonu seven ve bunu bir oyunla deneyimlemek isteyenlere müjde… Microsoft, yeni görevlerle birlikte Flight Simulator 2024’ü duyurdu.

Microsoft’un uçuş simülasyonları arasında bir numaralı oyunlarından Flight Simulator’un yeni serisi, veya yeni versiyonu duyuruldu diyebiliriz. Microsoft, ilk oyundan bağımsız olarak Flight Simulator 2024’ü piyasaya sürdü.

Halk tarafından da bilinen Flight Simulator, kısa süre önce yeni versiyonuyla duyuruldu. Ancak bu oyunun bağımsız olarak, yani mevcut oyundan farklı olarak oyuncularla buluşması bekleniyor. Temelde bir güncelleme olmayacak…

Yeni görevlerle geliyor

Flight Simulator,2024 isimli yeni bir oyunla geri dönüyor. Flight Simulator 2024, önceki oyunlara nispeten daha gerçekçi grafikler, daha geniş bir uçak seçimi ve daha detaylı bir dünya sunuyor. Ayrıca oyun, Xbox Series X|S ve PC platformlarında da desteklenecek.

Flight Simulator 2024'ün en dikkat çeken yeniliği ise, ayırt etmesi zor olan gerçek zamanlı hava durumu sistemi.

flight-simulator-2024.jpg

Söz konusu oyun, oyuncuların bulunduğu bölgenin gerçek hava durumunu yansıtırken, uçuş deneyimini de etkileyecek. Örneğin, yağmurlu bir günde uçarsanız, camınıza damlalar düşecek ve görüşünüz azalacak. Karlı bir günde uçarsanız, pistler kayganlaşacak ve iniş yapmak zorlaşacak. Bu sayede gerçek hayat deneyimi de bir nevi yaşatılacak.

Yeni simülasyon oyunun diğer bir özelliği de, gerçek dünyadaki havaalanlarını ve şehirleri daha doğru bir şekilde modellenmesi. Oyunun geliştiricisi Asobo Studio, uydu görüntüleri ve yapay zeka teknolojileri kullanarak, dünyanın her yerindeki havaalanlarını ve şehirleri yeniden oluşturdu. Oyunun içinde 40 binden fazla havaalanı ve 2 milyondan fazla şehir bulunuyor.

Bunun yanı sıra Flight Simulator 2024, oyunculara farklı türde uçaklar sunuyor. Oyunda hem küçük hem de büyük uçaklar bulunuyor. Oyuncular, tek motorlu uçaklardan jetlere, helikopterlerden zeplinlere kadar farklı araçları kullanabilecek. Oyunda ayrıca lisanslı uçaklar da yer alıyor. Örneğin, Boeing 747, Airbus A380, Cessna 172 gibi ünlü uçak modelleri oyunda mevcut.

Hem çok, hem de tek oyunculu oynanan

Flight Simulator 2024, modu cross-play destekliyor, yani Xbox Series X|S ve PC oyuncuları birlikte oynanabilecek. Simülasyon oyunu seven kullanıcılar ise bu oyuna en az 2024’te kavuşabilecek.

Son Haberler