Xbox'dan olağanüstü oyunlar için ses getiren ortaklık

Xbox'dan olağanüstü oyunlar için ses getiren ortaklık
Microsoft, yapay zeka karakterleri, hikayeler ve daha fazlası için Xbox oyun geliştirme araçları oluşturmak üzere Inworld AI ile ortaklık kuruyor.

Microsoft, geliştiricilerin yapay zeka destekli karakterler, hikayeler ve görevler oluşturmasına olanak tanıyacak Xbox araçları geliştirmek için Inworld AI ile ortaklık kuruyor. Çok yıllı ortaklık, Xbox geliştiricilerinin ayrıntılı senaryolar, diyalog ağaçları, görev satırları ve daha fazlasını oluşturmak için kullanabilecekleri bir "AI design copilot" sistemi içerecek.

Olağanüstü oyunlar yapabileceğimize inanıyoruz

The Verge'ün haberine göre, Xbox'ta Oyun Yapay Zekası Genel Müdürü Haiyan Zhang, "Bu ortaklık Inworld'ün karakter geliştirme için üretken yapay zeka modelleriyle çalışma konusundaki uzmanlığı, Microsoft'un Azure OpenAI Service dahil olmak üzere son teknoloji bulut tabanlı yapay zeka çözümleri, Microsoft Research'ün oyunun geleceğine ilişkin teknik içgörüleri ve Team Xbox'ın tüm geliştiriciler için erişilebilir ve sorumlu içerik oluşturucu araçlarında devrim yaratma konusundaki güçlü yönleriyle daha da olağanüstü oyunlar yapabileceğimize inanıyoruz" dedi.

Çok platformlu yapay zeka araç seti, senaryolar ve diyaloglar için yapay zeka tasarım yardımcı pilotunu ve oyunlara entegre edilebilen ve dinamik olarak hikayeler, görevler ve diyaloglar oluşturmak için kullanılabilen bir yapay zeka karakter motorunu içerecek.

Son Haberler