Yapımcısı açıkladı! GTA oyunu için Breaking Bad modu mu geliyor?

Yapımcısı açıkladı! GTA oyunu için Breaking Bad modu mu geliyor?
Breaking Bad serisinin yaratıcısı olan Vince Gilligan önemli bir itirafta bulundu. Başarılı televizyoncu, efsane GTA serisi için bir Breaking Bad modu geliştirilmesi için çağrıda bulundu.

Vince Gilligan tarafından yaratılan suç ve gerilim temalı Breaking Bad dizisi tüm dünyada bir fenomen haline geldi. İlk bölümü ile 2008 yılında ekranlara gelen yapım, 2013'e kadar 5 sezon ve toplamda 62 bölüm halinde karşımıza çıktı. Bryan Cranston, Anna Gunn, Aaron Paul, Dean Norris, Betsy Brandt, RJ Mitte ve Bob Odenkirk gibi efsane oyuncular unutulmaz performanslarını sergiledi.

2015 yılında Breaking Bad'in devamı olan Better Call Saul dizisi karşımıza çıktı. Vince Gilligan'ın yeniden yapımcı koltuğunda oturduğu bu projede, efsane dizideki avukat Saul Goodman karakterinin solo hikayesi anlatıldı. Breaking Bad'den 6 yıl öncesini anlatan dizi şu anda final sezonu ile seyircilerini büyülemeye devam ediyor.

Popüler kültür dünyasında oldukça önemli bir konuma sahip olan Breaking Bad, aynı zamanda bir sinema filmi yaptı. El Camino isimli Netflix filminde, dizideki Jesse Pinkman karakterine ışık tutuldu. Projenin yaratıcısı olan Vince Gilligan'dan gelen son açıklamalar, efsane serinin yeni projeler ile devam edeceğine işaret verdi.

Vince Gilligan, Breaking Bad oyunu için Rockstar Games ile görüştü

Better Call Saul'un son bölümleri, Breaking Bad dizisinin karakterleri ve serinin geleceği üzerine hazırlanan Inside The Gilliverse adlı podcast serisinin yeni bölümünde ilginç bazı gerçekler ortaya çıktı. Serinin yaratıcısı olan Gilligan'a yönetilen bir soru dikkatleri topladı. bir Breaking Bad oyunu yapılıp yapılmayacağı sorusunu Gilligan'a yöneltti. Efsane televizyoncu, bir oyun yaptırmaya çalıştıklarını, ancak bunun çeşitli nedenlerle bir türlü gerçekleşmediğini itiraf etti.

yapimcisi-acikladi-gta-oyunu-icin-breaking-bad-modu-mu-geliyor.jpg

"Ben pek video oyunu oynamam. Ama GTA'yı biliyorsunuzdur," diyen Vince Gilligan, konuşmalarına şu sözlerle devam etti: "Grand Theft Auto'nun sahibi kim? Bir modülünüz olamaz mı? Breaking Bad eklentisi geliştiremez misiniz? Bu fikir bana halen çok mantıklı geliyor!"

Rockstar Games, Gilligan'ı geri çevirdi

Gilligan yukarıdaki açıklamaları ile bir süre önce kendisinin ya da çalışanlarının Breaking Bad'e dayalı bir oyun geliştirmek için Rockstar Games ile temasa geçtiğini öne sürdü. Fakat anlaşılan o ki bu fikir maalesef kabul edilmedi.

yapimcisi-acikladi-gta-oyunu-icin-breaking-bad-modu-mu-geliyor-3.jpeg

Rockstar Games ekibinden şimdilik konuya ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı.

Son Haberler