Yeni Call Of Duty serisinin yeni oyunu Modern Warfare 3 geliyor!

Yeni Call Of Duty serisinin yeni oyunu Modern Warfare 3 geliyor!
Activision, Call Of Duty serisinin yeni oyunu Modern Warfare 3 yolda. Oyunun çıkış tarihi de belli oldu. İşte detaylar...

Activision nihayet Call of Duty serisinin bir sonraki oyununun gerçekten de Modern Warfare 3 olacağını doğruladı. Dahası, yeni oyun için bir çıkış tarihi var: 10 Kasım.

Yayıncı, 2009'da yayınlanan Call of Duty: Modern Warfare 2'deki "No Russian" senaryosunun yankılarını taşıyan bir tanıtım fragmanıyla, hem ismi hem de çıkış tarihini açıkladı. Ayrıca Captain Price ve Phillip Graves gibi karakterlerin Modern Warfare serisinden geliyormuş gibi görünen bazı diyalog parçacıklarını da duyabiliyoruz.

Resmi olarak Activision'ın oyun hakkında şu anda açıklamak istediği tek şey bu. Ancak, Ağustos ayının ilerleyen günlerinde daha fazla bilgi edinebiliriz. Oyun serisinin resmi web sitesi bu ayın başlarında Call of Duty: Modern Warfare 3'ün tanıtımına yönelik Warzone'da oyun içi etkinlik düzenleneceğini duyurdu.

Geliştirici Sledgehammer Games'in Modern Warfare 3'ün baş geliştirici ekibi olduğu ve başka bir stüdyonun da ekibi desteklemek için çalıştığı söyleniyor. Oyunun hangi platformlarda yayınlanacağına dair bir açıklama yapılmamış olsa da PC, Xbox Series X ve S konsolları ve PlayStation 5 konsolunda yayınlanacağına kesin gözüyle bakılıyor. Ayrıca Modern Warfare 3 için yayın sonrası bir sürü DLC içeriğinin de çıkacağını tahmin edebilirsiniz.

İronik bir şekilde, oyunun tamamı çıktığında Activision Blizzard'ın ve Call of Duty serisinin Microsoft'a ait olması muhtemel. İngiltere Rekabet ve Piyasalar Kurumu'nun, Microsoft'un Activision Blizzard'ı 69 milyar dolara satın almasına izin verecek bir anlaşmayı engelleme yönündeki fikrini değiştirip değiştirmeyeceğini duymak için hala beklemedeyiz.

Son Haberler