Paradox, Crusader Kings III'ü Xbox Series X|S ve PlayStation 5'e Getiriyor

Paradox, Crusader Kings III'ü Xbox Series X|S ve PlayStation 5'e Getiriyor
Muazzam popüler büyük strateji oyunu Crusader Kings III, geçen yıl PC'ye çıktı, ancak franchise'daki önceki oyunların aksine, platformla daha uzun süre...

Muazzam popüler büyük strateji oyunu Crusader Kings III, geçen yıl PC'ye çıktı, ancak franchise'daki önceki oyunların aksine, platformla daha uzun süre sınırlı kalmayacak. Paradox Interactive bugün, orta çağdan kalma rol yapma deneyimini yeni izleyicilerle buluşturan en yeni nesil konsollar için Crusader Kings III'ü duyurdu.

Paradox, Xbox Series X|S ve PlayStation 5'i vuran bu sürümü geliştirmek için Lab42 ile ortaklık kuruyor. Paradox, Cities Skylines, Stellaris ve Age of Wonders ile popüler PC serilerinden birini konsollara ilk kez getirmiyor.

Crusader Kings'in ne hakkında olduğundan emin olmayan yeni oyuncular için, doğrudan geliştiriciden gelen özelliklerin bir listesi:

  • Karakter Odaklı Oynanış: Oynadığınız veya etkileşimde bulunduğunuz her karakterin kendine özgü bir kişiliği vardır. Oyundaki olaylar ve seçenekler, büyük ölçüde olduğunuz kişi türüne göre belirlenir.
  • Sonsuz Olasılıklar: Beş yüzyıl boyunca İzlanda'dan Hindistan'a, Finlandiya'dan Orta Afrika'ya kadar herhangi bir soylu hane olarak oynayın. Orta çağ yaşamının ayrıntılı bir duvar halısında gezinen konuklar, inatçı çocuklar, sinsi casuslar ve aziz kutsal adamlarla etkileşim kurun.
  • Waging War: Vasallarınızı toplayın ve silahlı adamlarınızı düşman kalelerini kuşatmak veya isyanları bastırmak için yükseltin. Savaş alanındaki kişisel cesaretiniz size büyük onur kazandırabilir, ancak stratejik planlama zafere giden yoldur.
  • Kraliyet Evlilikleri: Hanedan DNA'nızı tüm dünyaya yayın, kraliyet mührünüzü her yerde krallıkların ve dukalıkların tepelerine damgalayın. Güç için evlenin ve yeni topraklar üzerinde hak iddiasında bulunmak için çocuk yetiştirin.
  • Azizler ve Günahkarlar: Dini liderlerinizle inancınızı koruyun veya devletin çıkarına büyük suçlar işleyin. İşler zorlaştığında, her zaman bir sapkınlığı benimseyebilir veya karakterinizin önceliklerine daha uygun yeni bir din yaratabilirsiniz.

Konsol versiyonu, resmi oyun tablası desteğiyle birlikte gönderilecek. Henüz PC'de bile bulunmayan bir şey.

Geliştirici ayrıca konsolların SSD'leri ve platforma özel geliştirmeler sayesinde süper hızlı yükleme süreleri vaat ediyor. Xbox Series X|S sistemlerinin, oyun oynarken ilgili oyun kılavuzlarını kontrol etmek için hızlı geçiş desteğine sahip olduğu özellikle belirtildi. PlayStation 5'in DualSense denetleyicisi de resmi destek alacak.

Ne yazık ki Paradox, Crusader Kings III'ün bu konsol versiyonuna bir lansman tarihi eklemedi. Ancak konsoldaki Xbox Game Pass kullanıcıları için iyi bir haber, tıpkı PC versiyonunda olduğu gibi, üyeler lansmanda hiçbir ekstra ücret ödemeden unvanı kazanacaklar.

Son Haberler