Pentagon, UFO Gözlemlerini Araştırmak İçin Yeni Bir Görev Gücü Oluşturuyor

Pentagon, UFO Gözlemlerini Araştırmak İçin Yeni Bir Görev Gücü Oluşturuyor
Pentagon, UFO gözlemlerini araştırmak için yeni bir grup kurdu. Havadaki Nesne Tanımlama ve Yönetim Senkronizasyon Grubu (AOIMSG), ABD Donanmasının Tanımlanamayan...

Pentagon, UFO gözlemlerini araştırmak için yeni bir grup kurdu. Havadaki Nesne Tanımlama ve Yönetim Senkronizasyon Grubu (AOIMSG), ABD Donanmasının Tanımlanamayan Hava Olayları Görev Gücü'nün yerini alacak. Savunma Bakanlığı'na göre, "AOIMSG, Özel Kullanım Hava Sahasında (SUA) ilgili nesneleri tespit etmek, tanımlamak ve ilişkilendirmek ve uçuş ve ulusal güvenlikle ilgili herhangi bir tehdidi değerlendirmek ve azaltmak için Bakanlık ve daha geniş ABD hükümeti arasındaki çabaları senkronize edecek.

Görev gücünün oluşumu, Haziran ayında Ulusal İstihbarat Direktörü Ofisi'nin (ODNI) 144 "tanımlanamayan hava fenomeni" gözlemini incelediği bir raporun yayınlanmasını takip ediyor. Sadece bir durumda yetkililer, neyin görüldüğüne neyin sebep olduğunu belirleyebildi. ODNI, bu raporda detaylandırılan diğer her olay için, ne olduğu sonucuna varmak için çok az veri olduğunu söyledi. ABD hükümetinin UFO'ları daha iyi anlama şansı olsaydı, ODNI çeşitli kurumlar arasında daha fazla kaynak ve standart bir yaklaşım dağıtması gerektiğini söyledi. Görünüşe göre Savunma Bakanlığı bu tavsiyeyi ciddiye almış.

Son Haberler