Petal Haritalar, App Store’da Sunuldu! Huawei Google’a Rakip Oluyor

Petal Haritalar, App Store’da Sunuldu! Huawei Google’a Rakip Oluyor
Petal haritalar ile Google’a bir kez daha rakip olan Huawei çalışmaya devam ediyor. Telefon dünyasında her geçen gün güçlenen ünlü marka şimdi de Google ile haritalar alanında yarışıyor.

Çin merkezli teknoloji şirketi Huawei hem cep telefonlarında hem de Google Haritalar kısmındaki çalışmalarını hızlı bir şekilde devam ediyor. Huawei kısa süre önce petal haritalar uygulamasını Apple Store'da kullanıma sundu.

Huawei bu haritalar sistemini daha önce kendi ekosisteminde geliştirmiş ve navigasyon hizmeti olarak petal haritalar Apple Store üzerinden uygulama tamamen ücretsiz bir şekilde kullanılabiliyor. Uygulamayı indirmek isteyenler yüksek sürümlü bir cihaza sahip olmak durumunda. Ayrıca uygulamanın bir de Türkçe dil desteği var. Türkçe'nin yanı sıra İngilizce ve Almanca de dahil olmak üzere 40'a yakın dil desteği ile birlikte sunulabiliyor.

maxresdefault.jpg

Huawei Petal Haritalar neler sunuyor?

Huawei’nin haritalar uygulaması kısa süre içerisinde çok sayıda bölgede popüler olmayı başardı. 140 dan fazla bölgede kullanılan uygulama sayesinde navigasyon hizmetlerinin yanı sıra toplu taşıma bilgileri de güncel ve anlık olarak sağlanabiliyor.

petalmanswt.jpg

Petal haritalar kullanıcılara çok sayıda avantajı beraberinde getiriyor. Uygulamanın en fazla sevilen ve dikkat çeken yönlerinden bir tanesi de temassız kontrol özelliğine sahip olmasıdır. Ekrana hiçbir şekilde dokunmadan ya da temas etmeden uygulamayı el hareketleriniz ile birlikte kontrol edebiliyorsunuz. Uygulamanın bu özelliğini kullanabilmek için ise Huawei Mate 30, Mate 40 ve P40 model akıllı telefonlarda aktif olarak kullanılabildiğini söylemekte yarar var.

Petal haritalar daha uzun süre önce Google Play Store'da yayınlanmış ve kullanıcılardan olumlu dönüşler almıştı. Kısa süre önce ise Apple Store'da yayınlanan uygulama hem navigasyonu kısmında iPhone ve iPad kullanıcılara yeni bir seçenek olarak kullanılabilecek. Uygulama aktif olarak hem Google Play Store’da hem de Apple Store da yer alıyor. İsteyen kullanıcılar indirebilir. Ancak bu hali ile Google Haritalar ile rakip olacak mı? Bunu ilerleyen dönemde göreceğiz. Halen daha pek çok insan Google haritalar kullanmaya devam ediyor.

Son Haberler