Pinterest, Türünün İlk Örneği Olan Özelliğini Duyurdu

Pinterest, Türünün İlk Örneği Olan Özelliğini Duyurdu
Pinterest, kullanıcıların saç dokuları yardımıyla görüntüleri keşfetmesine olanak tanıyan "türünün ilk örneği" olan yeni bir özelliği kullanıma...

Pinterest, kullanıcıların saç dokuları yardımıyla görüntüleri keşfetmesine olanak tanıyan "türünün ilk örneği" olan yeni bir özelliği kullanıma sundu. Pinterest bu özelliği, pinner'ların koyu, siyah ve Latinx renklerini göz önünde bulundurarak oluşturmuştur. Bilgisayarla görme aracını kullanan bu seçenek, insanların 6 farklı tasarımla saç keşiflerini geliştirmesine olanak tanır. Bu 6 saç tasarımı, kıvrılmış, kıvırcık, kıvrımlı, düz ve tıraşlı içerir. Genel keşiflerin toplamı olarak, pinner'ların keşif sonuçlarını “yaz zamanı saç modelleri” veya “göz alıcı saç modeli” gibi belirli terimlerle sınırlamalarına izin verecektir. Platform, algoritmasının platformda bulunan beş yüz milyondan fazla resimde saç stillerini tanıdığını söyledi.

Bu yeni keşif aracı, çeşitli kıl dokularını sınıflandırmak için bilgisayar görüşü destekli nesne bulma üzerinde çalışır ve bu özellik, platform kullanıcıları ile web sitesindeki Siyah, Yerli ve Renk Halkı üreticilerinin işbirliğiyle oluşturulmuştur. Bir ortak çalışanın adı Naeemah LaFond ve o, saç bakımı konusunda uzman bir şirketin raporlama yapan kuaförü ve dünya çapında yaratıcı yönetmenidir. Naeemah, bu yeni araç hakkında oyunun kurallarını değiştirebileceğini çünkü bu seçeneğin ırkçılığı ortadan kaldırabileceğini söyledi. Bu filtreleri oluşturmak için, platformun mühendisleri ModiFace'in Al Arşivi'nden alınan bilgilerle başladı ve loş ışıkta cilt tonunu uygun şekilde sınıflandırma yeteneği gibi şeyleri geliştirmek için algoritmaları düzenledi. Platform ayrıca dahili teknolojisinde iyileştirmeler yaptı ve şimdi arama sonuçlarındaki cilt tonunu önceki teknolojiden 3 kat daha hızlı fark ediyor.

Platform, arama sonuçlarını ekstra kapsamlı olacak şekilde dönüştürme konusunda güçlü bir geçmişe sahiptir. Saç dokuları tanıma, üç yıl önce tanıtılan ten rengi çeşitliliği işlevinde oluşturuldu. Bu cilt tonu seçeneği, kişilerin arama sonuçlarını dış görünüm tenoru aracılığıyla değiştirmesine ve belirli izleyiciler için hazırlanmış çekici öğeleri ve dersleri görüntülemesine olanak tanır. Avustralya, Yeni Zelanda, Amerika, Birleşik Krallık ve Kanada'daki Pinner'lar bu yeni özelliği kullanabilir ve platform, önümüzdeki birkaç ay içinde dünya çapındaki pazarlardaki lansmanını uzatacağını belirtti. Bu seçeneğe hem Android hem de iOS cihazlarda erişilebilir. Platform ayrıca kullanıcıların bu seçeneği masaüstü sürümlerinde bile kullanabileceklerini duyurdu.

Son Haberler