Pixel Fold, Android 12 Kodlarında Ortaya Çıktı

Pixel Fold, Android 12 Kodlarında Ortaya Çıktı
Google, yaklaşmakta olan Pixel 6 serisinin tasarımını ortaya çıkarmak için Twitter'a gittiğinde Tensor çipini duyurdu. Şirket, Tensor'un Pixel 6 serisini...

Google, yaklaşmakta olan Pixel 6 serisinin tasarımını ortaya çıkarmak için Twitter'a gittiğinde Tensor çipini duyurdu. Şirket, Tensor'un Pixel 6 serisini pazardaki Android amiral gemilerinin yanına yerleştireceğini söylüyor. Şimdi, söylentilere göre, Pixel 6, yeni Google çipine sahip tek diziliş olmayacak. Android 12 Beta'da bulunan bir kaynak koduna göre Pixel Fold, en son SoC ile gelebilir.

Android 12 Beta'da "Pasaport" kod adlı bir cihaza referanslar vardı. Kod adının Pixel Fold'a ait olması muhtemeldir. Ayrıca Google, Pixel Fold'u yıl sonu lansmanı için hazırlıyor. cstark27 tarafından (FrontPageTech aracılığıyla) bir tweet'e göre, habersiz bir Samsung Exynos modemi kullanan dört cihaza referanslar var. Bu modemin model numarası "g5123b"dir ve Samsung'un en güncel işlemcisi "5123A" ile de uyumludur.

Bu dört cihazdan, Android 12 Beta kaynak kodunda atıfta bulunulan ikisi, Pixel 6 ve Pixel 6 Pro'nun kod adları olan "Oriole" ve "Raven". Hatırlamak gerekirse, önceki Android 12 beta ve geliştirici önizleme sürümleriyle birlikte "Pasaport" da daha önce sızdırılmıştı. Söylentilere inanılırsa, Passport cihazı (Pixel Fold) Google Tensor çipi tarafından desteklenecek. Samsung'un Google Tensor çipinin üreticisi olduğu söyleniyor. Dolayısıyla modem detaylarının Pixel cihazlara ait olma ihtimali yüksek.

Google, Tensor çipi ile daha iyi görüntü işleme ve daha fazla cihaz özelliği sunmak için AI ve ML'yi hazırlıyor. Pixel Fold ise Samsung'un 7,6 inçlik katlanır LTPO ekran teknolojisine sahip olacak. 120Hz yenileme hızı sunabilir. Pixel Fold ile ilgili şu an için başka somut bir bilgi yok. Ancak Galaxy Z Fold serisi ile rekabet etmesi muhtemel.

Son Haberler