PlayStation 5 ile İnternete Nasıl Girilir? PS5 İnternet Tarayıcısı Yöntemi Ortaya Çıktı!

PlayStation 5 ile İnternete Nasıl Girilir? PS5 İnternet Tarayıcısı Yöntemi Ortaya Çıktı!
Normalde Sony'nin PlayStation 5'te internet tarayıcısına girmeye izin vermediği biliniyordu. Böyle bir opsiyonun olmaması kullanıcıları üzmüştü. Çünkü...

Normalde Sony'nin PlayStation 5'te internet tarayıcısına girmeye izin vermediği biliniyordu. Böyle bir opsiyonun olmaması kullanıcıları üzmüştü. Çünkü PlayStation 4'te tam tersi bir durum vardı. Pek çok kişi rahatlıkla tarayıcıya girebiliyordu. İnternet tarayıcısına yeni versiyonda girilmemesinin nedeni daima merak edildi. Fakat ortaya çıkan bir gerçek herkesi şaşırttı. Aslında bakıldığında ufak bir uğraş ile internet tarayıcısına erişilebiliyor. Bu durumda da internette rahatlıkla dolaşabiliyorsunuz. Ancak çok fazla pratik bir yol olmadığını ve biraz uğraştığını belirtelim. Yine de birkaç saniyelik işlem sonunda tarayıcıya kavuşmanız mümkün.

PlayStation 5 ile İnternete Nasıl Girilir?

PlayStation 5 aracılığıyla internet tarayıcısına girmek oldukça kolay. Her ne kadar uğraştırsa da alışınca pratik bir şekilde girebiliyorsunuz. Öncelikle ayarlar bölümüne gidin. Daha sonra kullanıcılar ve hesaplar bölümünde yer alan diğer hizmetlerle bağlantı kura basın. Twitter'a bastığınız tarayıcı ortaya çıkacaktır. Tarayıcı ile internette vakit geçirebilirsiniz. Ancak bu yöntem ne zaman basit bir şekilde karşımıza çıkar bilinmiyor. Çünkü pek çok kullanıcı bu sistemi çözdükten sonra tarayıcıya uzun yolla girmeye başladı. Sony'nin bu kafa karışıklığını gidermesi ve PS5 konsoluna güncelleme getirmesi şart gözüküyor. Önümüzdeki günlerde şirketten bir açıklama gelecek mi göreceğiz.

PlayStation 5 Güncellemesi Ne Zaman?

PlayStation 5'in internet tarayıcısı için olan güncellemesi, eğer gerçekleşir ise önümüzdeki haftalarda mümkün olabilir. Sony bu konuda oldukça anlayışlı davranacaktır. PS5 kullanıcılarının mağdur olmasını istemiyor. Haliyle ürüne hızlı bir şekilde internet tarayıcısı simgesi getirebilir. PS4'te kullandığı özelliği PS5'te neden kaldırdı anlaşılamadı. Kaldırmış olsa bile bir şekilde internete giriliyor. Bu ilginç hatadan ötürü şirketin ne yapacağına karar vermesi biraz zaman alacak. Ars Technica'nın ortaya attığı bu bilgi, kullanıcıları heyecanlandırmıştı. İlk olarak Ars Technica'nın internet tarayıcısıyla ilgili bilgi verdiği görüldü. PS5 konsolunda sanılanın aksine çok daha fazla işlem yapılabiliyor. Özellikle de bu işlemler arasında kullanıcılar arası etkileşimi kolaylaştıracak ve pratikleştirecek internet tarayıcısı da bulunmakta.

İnternet Tarayıcısı Kalkabilir

Ayrıca PS5'teki internet tarayıcısının kalkabileceği bilgisini de verelim. Sony, bu konuda kesin bir tavır ortaya koyarak tarayıcıya girme şansınızı ortadan kaldırabilir. Bunu yapmasındaki neden bilinmiyor ancak bir planı olduğu kesin. PS5 sürümüne ilişkin gelecek güncelleme heyecanla bekleniyor. PS5 oyun konsolu, ilk çıktığı günden bu yana çok fazla viral video ile karşılaştı. Ailelerin birbirine PS5 aldığı ve heyecanla mutluluklarını paylaştığı o videolar, konsolun satışlarını arttırdı. PS5 konsolu bu nedenle günümüzde bile hala satışlarına dur durak demeden devam ediyor.

Son Haberler