Pokemon Go oyunu yüzünden işlerinden oldular

Pokemon Go oyunu yüzünden işlerinden oldular
İki Los Angeles polis memuru, Pokémon Go oyununda bir karakteri yakalamaya çalışmak için soygun çağrısını görmezden geldikleri nedeniyle işlerinden kovuldu.

theguardian'da yer alan habere göre; Louis Lozano ve Eric Mitchell isimli iki polis memuru Los Angeles'ta "birden fazla şüpheli" olan bir soygun için gelen çağrılara yanıt vermediği gerekçesiyle meslekten atıldı.

Lozano ve Mitchell'in çağrıyı duyduğunu, ancak yakındaki bir Pokémon karakteri olan Snorlax'ı takip etmeyi tercih ettikleri mahkeme kayıtlarına geçti.

Çiftin arabasındaki video sistemi, Mitchell'in, ikili Togetic karakterinin tespit edildiği yere gitmeden önce Snorlax'ı yakalamayı başardığını ortaya çıkardı.

Olay Nisan 2017'de meydana geldi, ancak ayrıntılar Cuma günü bir temyiz mahkemesi tarafından açıklandı. Lozano ve Mitchell soruşturmanın ardından kovuldular, ancak temyize gittiler. Mahkeme, onların görevden alınmalarını onayladı.

Lozano ve Mitchell'in arabasından alınan kayıtta ikilinin çağrıda bahsedilen yerin aksine seyahat ettiğini vede artırılmış gerçeklik mobil oyunu olan Pokémon Go hakkında konuştukları yer alıyor.

Memurlar, kaydın disiplin kovuşturmalarında kullanılmaması gerektiğini savundular ve Kamu Güvenliği Görevlileri Usul Haklar Yasası'nın korumalarından mahrum bırakıldıklarını söylediler. Mahkeme aynı fikirde değildi.

Son Haberler