PUBG'nin İsmi Neden Değişti? Krafton Oyunun Yeni Adını Duyurdu!

PUBG'nin İsmi Neden Değişti? Krafton Oyunun Yeni Adını Duyurdu!
Krafton'un geliştirmiş olduğu PlayerUnknown’s Battlegrounds oyunu, ilgiyle takip ediliyor. Oyunun yeni serileri de indirilmekte. Her türlü oyun modeli severek...

Krafton'un geliştirmiş olduğu PlayerUnknown’s Battlegrounds oyunu, ilgiyle takip ediliyor. Oyunun yeni serileri de indirilmekte. Her türlü oyun modeli severek oynandığı için Krafton oyunlarla ilgili yeniliğe imzasını attı. Ancak bu sefer oyun içi değil direkt olarak oyun ismini değiştirmeye kararı aldı. Oyunun ismi değişince de ortaya çıkan görüntüler oldukça şaşırtıcıydı. Daha kısa ve akılda kalıcı bir isimle oyuncuların karşısına çıkıldı. Ayrıca yeni oyunun da farklı bir isimde yayınlanması dikkatleri üzerine çekti. Ön kayıt olarak ise milyonlarca kişinin oyunu beklediği öğrenildi. İşte yeni oyuna dair bilgiler ve oyunun ismi sizlerle...

PUBG'nin Yeni Oyunu Çıktı!

PlayerUnknown’s Battlegrounds, yeni oyununu çıkarıyor. Yakın zamanda yayınlanacak oyun için ön kayıtlar açıldı bile. Oyunun yeni ismi PUBG: New State olacak. Şirketten gelen açıklamada oyun evreni yaratılacağı öğrenildi. Ne kadar geniş bir evren yapılacağı konusunda ise ipucu verilmedi. Fakat adı da üzerinde evren ismini taşıyacağından geniş olması bekleniyor. Pek çok kişi oyunların son dönemlerde daha büyük ve geniş alanlara yayılmak istediğini görmekte. Oyun şirketleri, bu konuda geri adım atmıyor. Çünkü oyun grafikleri ve çeşitli özelliklerin geliştirilmesinin yanı sıra oyunun büyüklüğü de önemli. Oyun evreni ne kadar büyük olursa kullanıcılar o kadar fazla özgür hareket edebilir. Üstelik PUBG gibi bir oyunda bu daha fazla önem taşıyor. Ancak bu sefer hayatta kalma oyunu mantığıyla mı gelecek yoksa bambaşka sürprizlerle mi karşımıza çıkılacak bilinmiyor.

10 Milyon Ön Kayıta Sahip Oldu!

PUBG'nin yeni oyunu henüz oynanabilir değil. Buna rağmen ön kayıt sayısı milyonlara ulaştı. 10 milyon ön kayıt ile kendi alanında rekor kıran şirket, beklentileri iyice yükseltmiş durumda. Eğer bir aksilik yaşanmaz ise yakın zamanda oyunun yayınlanacağı biliniyor. Krafton, isim değişikliği hamlesinin akılda kalıcılık konusunda önemli bir adım olduğunu düşünüyor. Bu konuda haksız da değiller. Günümüzde pek çok şirket ismi ve logosu sadeliğe dayanmakta. Sade ve akılda kalıcı isimler daha çok tercih edilir hale geldi. Bu durum şirket sahipleri için fazlasıyla önemli bir konu.

Oyun İçin Hazırlıklar Sürüyor

PUBG: New State oyunu için hazırlıklar sürüyor. Oyunun resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamalar da bunu doğrular nitelikte. Heyecanla beklenen oyun çıktığında muhtemelen pek çok kişi için sürpriz olacak. Çünkü daha önce belirtilmeyen bazı geliştirmeler oyunda yer alacak. PUBG oyunlarının daha fazla oynanabilir hale gelmesi gerekiyor. Çünkü yıllardır benzer modlarla ve haritalarla oyuncular oyundan biraz sıkıldı. Aktifliğin azalmasından ötürü pek çok kişi bir an önce güncelleme yapılması taraftarıydı. Ancak Krafton, yeni bir oyun çıkarmayı tercih etti.

Son Haberler