Rapor: iPhone 13, 64 GB Seçeneğinden Vazgeçecek, Pro varyantları 1 TB'a Kadar Depolama Alanı Sunacak

Rapor: iPhone 13, 64 GB Seçeneğinden Vazgeçecek, Pro varyantları 1 TB'a Kadar Depolama Alanı Sunacak
Apple'ın Eylül etkinliğinin yarın başlaması planlanıyor ve şirketin yeni iPhone modelleri, Watch Series 7 ve AirPods 3'ü tanıtması bekleniyor. Yaklaşan...

Apple'ın Eylül etkinliğinin yarın başlaması planlanıyor ve şirketin yeni iPhone modelleri, Watch Series 7 ve AirPods 3'ü tanıtması bekleniyor. Yaklaşan iPhone 13 ile ilgili bir sürü doğrulanmamış ayrıntıyı zaten biliyor olsak da, yeni bilgiler akmaya devam ediyor.

Şimdi, endüstri analisti Ming-Chi Kuo tarafından hazırlanan yeni bir rapor (teşekkürler, 9to5Mac), Apple'ın 64 GB depolama seçeneğini tamamen terk edeceğini ve iPhone 13 ve iPhone 13 mini'de 512 GB'lık bir varyant ekleyeceğini iddia ediyor. Mevcut muadilleri 64GB, 128GB ve 256GB varyasyonları sunuyor. Bu hamle, Apple'ın 128 GB'lık versiyonun fiyatını mevcut 64 GB'lık versiyonun fiyatına düşürmemesi şartıyla, bir iPhone'un giriş fiyatının artacağı anlamına da gelebilir.

Bu arada, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max, 1 TB'a kadar depolama alanı sunacak. 128GB, 256GB ve 512GB'lık mevcut depolama seçenekleri de aynı kalacak, bu yüzden umarım fiyat açısından giriş çıtası yükseltilmez. 1 TB varyantı daha önce de söylentiler arasındaydı, ancak o zaman tüm modeller için mi yoksa belirli modeller için mi mevcut olacağı belli değildi.

Kuo ayrıca iPhone 13'ün tedarik sorunlarından etkilenebileceği konusunda uyardı ve şunları söyledi:

iPhone'un mevcut üretim zorluğunun bileşen sıkıntısı olduğuna inanıyoruz. Bileşen sıkıntısı nedeniyle, eski modeller 3Ç21'de yaklaşık %5–10 oranında azaltılmıştı. 4Ç21'deki iPhone 13 sevkiyatı, bileşen eksikliği nedeniyle potansiyel bir aşağı yönlü riske sahip olabilir. Ancak bu dezavantajın iPhone 13 gönderileri üzerinde sınırlı bir etkisi var. 2021'deki iPhone 13 gönderilerinin yıllık %10'dan fazla artabileceğine inanıyoruz (2020'deki iPhone 12 gönderilerine kıyasla).

Henüz tam özellikleri bilmesek de, bu yılki iPhone yenilemesinin her zaman açık 120Hz ekran, daha küçük bir çentik, daha iyi soğutma için bir buhar odası, daha küçük piller ve daha hızlı 5G sunacağına dair söylentiler var. Apple yeni donanımını 14 Eylül'de Saat 8'de resmen tanıttığında, tüm bu söylentilerin ne kadar geçerli olduğunu kesin olarak bileceğiz.

Son Haberler