Rapor: Windows 11 TPM 2.0 Desteklenmeyen Bilgisayarlar, Güvenlik Güncellemeleride Alamayacak

Rapor: Windows 11 TPM 2.0 Desteklenmeyen Bilgisayarlar, Güvenlik Güncellemeleride Alamayacak
Microsoft, 22000.168 sürümüyle en son Windows 11 içeriden derlemesini Dev ve Beta kanallarına yayınladı. Yeni yapı, burada okuyabileceğiniz birçok özellik...

Microsoft, 22000.168 sürümüyle en son Windows 11 içeriden derlemesini Dev ve Beta kanallarına yayınladı. Yeni yapı, burada okuyabileceğiniz birçok özellik ve değişiklik getiriyor.

Bunun yanı sıra şirket, yeni nesil işletim sistemi için revize edilmiş bir CPU destek listesiyle ilgili önemli duyurular da yaptı. Bununla birlikte, yeni liste ana akım tüketiciler için gerçekten kısa, çünkü yalnızca Core i7-7820HQ Kaby Lake CPU'yu gerçekten ekliyor ve AMD Ryzen işlemcisi yok. Bu, Microsoft'un resmi duyurusundan sadece bir hafta önce biraz tuhaf görünebilir, Asus, Intel'in 6. nesil (Skylake) ve 7. nesil (Kaby) ile iyi çalışması beklenen Intel'in Z270 serisi anakartları için güncellenmiş Windows 11 uyumlu ürün yazılımını piyasaya sürmeye başladı. Lake) CPU'lar.

Ancak Microsoft, kullanıcıların işletim sistemini Windows 11 ISO'larını kullanarak desteklenmeyen donanımlara da yüklemelerine izin veriyor. Ama burada bir yakalama var. Bu rotayı kullanan kullanıcılara, cihazlarının desteklenmeyen bir durumda çalıştığı bildirilir.

Firmanın bununla tam olarak ne demek istediği o zaman açıkça dile getirilmese de, Microsoft daha sonra, bu tür desteklenmeyen bilgisayarların, genellikle tehlikeli güvenlik açıklarını düzeltmekten sorumlu olan önemli güvenlik güncellemeleri de dahil olmak üzere, Windows 11 güncellemelerini almayacağını açıkladı.

Esasen, desteklenmeyen bir sistemde Windows 11 trenine atlamak isteyen herkes, Microsoft'un bu tür donanımları desteklemek için herhangi bir çaba sarf etme konusunda isteksiz göründüğünden, bunu kendi sorumluluğunda yapmak zorunda kalacaktır.

Son Haberler