Rapor: Yükseltilmiş Kameralı ve OxygenOS 12'li OnePlus 9 RT Ekim'de Piyasaya Sürülecek

Rapor: Yükseltilmiş Kameralı ve OxygenOS 12'li OnePlus 9 RT Ekim'de Piyasaya Sürülecek
Çinli dev, amiral gemisi OnePlus 9 serisiyle birlikte bu yılın başlarında Hindistan'da oyun merkezli OnePlus 9R 5G'yi piyasaya sürdü. Son zamanlarda, şirketin...

Çinli dev, amiral gemisi OnePlus 9 serisiyle birlikte bu yılın başlarında Hindistan'da oyun merkezli OnePlus 9R 5G'yi piyasaya sürdü. Son zamanlarda, şirketin bu yıl OnePlus 9T serisini piyasaya sürmeyebileceğine dair söylentiler duyduk. Bununla birlikte, son raporlara göre, OnePlus yakında belirli pazarlarda T markalı bir OnePlus 9R halefi olan OnePlus 9 RT'yi piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Rapor, konuya aşina olan içeriden kaynaklara atıfta bulunarak Android Central'dan geliyor. Rapora göre OnePlus, OnePlus 9R'nin halefi olarak OnePlus 9 RT'yi piyasaya sürecek. Cihaz, kamera ve işlemci cephesinde artımlı yükseltmelerle gelecek. Ancak burada dikkat edilmesi gereken ilginç bir nokta, OnePlus 9 RT'nin kutudan çıktığı haliyle Android 12 tabanlı OxygenOS 12'yi çalıştıran ilk OnePlus cihazı olacağıdır.

OnePlus 9 RT: Özellikler ve Söylentiler

Şimdi, ekrandan başlayarak, OnePlus 9 RT, 120Hz yenileme hızına sahip aynı 6.55 inç Full-HD+ AMOLED panele sahip olacak. 2400 x 1080p çözünürlük, 8.000'den fazla parlaklık seviyesi ve delikli bir selfie kamerası ile gelecek.

Arka tarafta, OnePlus 9 RT, OnePlus 9R ile aynı dörtlü kamera kurulumuna sahip olacak. Ancak rapora göre, birincil 48MP Sony IMX586 sensör yerine 9 RT, OIS özellikli 50MP Sony IMX766 lense sahip olacak. Bu sensör, yakın zamanda piyasaya sürülen OnePlus Nord 2'de bulunanla aynı sensör. Bunun dışında, cihazın 9R ile aynı 16MP ultra geniş lens, 5MP makro sensör ve 2MP monokrom lense sahip olduğu söyleniyor.

Kaputun altında, OnePlus 9 RT, Snapdragon 870 yonga setinin yükseltilmiş bir versiyonuna sahip olacak. Rapor, amiral gemisi sınıfı Snapdragon 888 SoC olmayacağını doğrulasa da, 9 RT, Snapdragon 870 yonga setinin hız aşırtmalı bir sürümünü paketleyecek. Muhtemelen 12 GB'a kadar RAM ve 256 GB'a kadar UFS 3.1 depolama ile eşleştirilecektir.

Ayrıca, küçük kardeşine benzeyen OnePlus 9 RT'de 65W hızlı şarj desteğine sahip 4.500mAh pil olacak. Bununla birlikte, yukarıda belirtildiği gibi, OnePlus 9R'den farklı olarak, yaklaşmakta olan cihaz, Android 12 tabanlı OxygenOS 12'yi kutudan çıktığı gibi çalıştıracak. Yeni yazılım, Oppo'nun ColorOS'unu temel alacak, ancak OnePlus stok uygulamaları ve birkaç yeni özellik ile gelecek. Bunlar arasında yeni kayan pencereler, geliştirilmiş gizlilik özellikleri ve özel bir tema mağazası yer alıyor.

Fiyat ve Stok Durumu

OnePlus 9 RT'nin fiyatına gelince, şu an için bundan bahsedilmiyor. Ancak şirket, OnePlus 9R'yi Rs başlangıç ​​fiyatıyla piyasaya sürdüğü için. Hindistan'da 39,999, OnePlus 9RT'nin benzer şekilde fiyatlandırılmasını bekliyoruz.

Kullanılabilirliğe gelince, Ekim ayı içinde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Selefi gibi Hindistan ve Çin'e özel olacak.

Son Haberler