Rapora Göre Eylül Ayında Tanıtılacak iPad İle İlgili Yeni Detaylar Sızıdırldı

Rapora Göre Eylül Ayında Tanıtılacak iPad İle İlgili Yeni Detaylar Sızıdırldı
Eylül ayına yaklaşırken, Apple'ın bir sonraki gadget'ları hakkında yeni söylentiler daha da düzenli hale geliyor. Şimdi, bir rapor Apple'ın önümüzdeki...

Eylül ayına yaklaşırken, Apple'ın bir sonraki gadget'ları hakkında yeni söylentiler daha da düzenli hale geliyor. Şimdi, bir rapor Apple'ın önümüzdeki ay iPad 9'u piyasaya süreceğini ve bunun tablet sevkiyatlarını 60 milyon adede kadar artırmaya yardımcı olacağını iddia ediyor.

DigiTimes'ın haberine göre, bir sonraki iPad 9'un "önemli tasarım değişiklikleri" olmayacağını, ancak Apple'ın genel iPad gönderilerini artırmasına yardımcı olacağını söylüyor:

"Apple'ın Eylül ayında piyasaya sürülmesi planlanan 9. nesil ucuz iPad'i önemli tasarım değişiklikleriyle gelmeyebilir, ancak yine de sektör kaynaklarına göre Apple'ın toplam iPad sevkiyatını bu yıl 60 milyon adede kadar yükseltmesi bekleniyor..."

Apple ayrıca, J181 kod adlı giriş seviyesi iPad'in içinde A13 çip bulunan yeni bir sürümünü planlıyor. Mevcut 10.2 inç giriş seviyesi iPad, A12 Bionic çip tarafından destekleniyor, bu nedenle bu, Apple'ın en uygun fiyatlı tableti için performansta kayda değer bir sıçramayı temsil edecek.

Bloomberg'den Mark Gurman, geçen haftaki Power On haber bülteninde, Apple'ın öğrencilere yönelik, daha ince bir form faktörü ve daha hızlı işlemci ile yeni bir dokuzuncu nesil iPad planladığını da söyledi.

DigiTimes raporu ayrıca Apple'ın gelecekteki iPad'ler için bir Titanyum kasa kullanmayı düşündüğünü ancak teknolojinin şu anda kullanım için yeterince ekonomik olmadığını iddia ediyor.

“Yeni iPad ayrıca PVD tarafından işlenecek alüminyum alaşımlı kasa ile donatılacak. Kaynaklar ayrıca Apple'ın iPad'leri titanyum bazlı metal kasa ile donatmayı düşündüğünü, ancak bunun için yüksek maliyetlerin şu anda ekonomik olmayabileceğini ortaya koydu."

Güvenilir Apple analisti Ming-Chi Kuo, şirketin tablet serilerinde daha fazla değişiklik planladığını söyledi. Apple, OLED'i iPad Air'e getirmek istiyor ve önümüzdeki birkaç yıl için şirket, teknoloji daha uygun hale geldikçe iPad Pro'ya ve diğer ürünlere microLED eklemeyi planlıyor.

Apple'ın tüm etkinliklerini ve ürünlerini duyurmasını beklemek zorunda olduğumuz için, tanıtılacak çok şey var: yeni iPhone'lar, iPad'ler, Mac'ler ve AirPod'lar.

Son Haberler