Realme, Yeni Çıkaracağı Tablet İçin Harekete Geçti! Realme Pad Ne Zaman Çıkıyor?

Realme, Yeni Çıkaracağı Tablet İçin Harekete Geçti! Realme Pad Ne Zaman Çıkıyor?
Realme, bu yıl önemli işlere imza attı. Akıllı telefondan, notebooklara kadar pek çok alanda faaliyet gösteren şirket, yeni çıkardığı ürünlerle satış...

Realme, bu yıl önemli işlere imza attı. Akıllı telefondan, notebooklara kadar pek çok alanda faaliyet gösteren şirket, yeni çıkardığı ürünlerle satış rakamlarını arttırdı. Ancak bu yıl tablete gerekli ilgi gösterilmedi. Pandeminin artmasıyla beraber tablet satışlarında beklenmedik bir yükseliş vardı. Bu durumu fırsat bilen pek çok şirket ise tablet üretimine ağırlık verdi. Apple, bu işten en kazançlı çıkan şirket olarak biliniyor. 2021 yılı sona ermeden Realme'den de bir atak geldi. Realme Pad için gerekli altyapı hazırlandı. Tabletin tanıtılmasına çok az bir vakit kaldı. Sahip olduğu özelliklerle beraber rakiplerine meydan okumaya geliyor. Üstelik uluslararası fiyatı da çok merak edildi. Realme Pad özellikleri nedir?

Realme Pad Özellikleri

Realme Pad, ses kalitesine çok önem veriyor. Bu yüzden dörtlü hoparlör konusunda da kayda değer adımlar atacak. Sesin yanı sıra boyut olarak ise 10.4 inçlik AMOLED ekran bizleri bekliyor. Pek çok kişi, tabletlerin sahip olduğu şarjın kapasitesinin artması yönünde ısrarcı. Bu yönü dikkate alan Realme ise pil kapasitesini 7.100 mAh yapacak. Böylelikle daha uzun süreli kullanımlar ve aktif tablet performansı mümkün hale gelecek.

Kamera Özellikleri de Açıklandı

Realme Pad'in kamerası ön ve arka kısmı aynı değere sahip olacak. Ön kamera 8 MP iken arka kamera da 8 MP özellikte. Ancak arka kameranın otomatik odaklama özellikli olduğunu belirtelim. Tabletler, kamera konusunda bir telefon kadar etkili olmasa da yine de iş görecek seviyede bir donanımla karşımıza çıkıyor. Bununla beraber RAM ve depolama alanı konusundaki bilgiler de merak edildi. Çünkü tabletin göstereceği performans buna da bağlı. İddialara göre tablet, 6 GB RAM ve 64 depolama alanı ile gelecek. Bu da bir tablet için oldukça güzel gelişme denilebilir. Fiyat konusunda Realme'nin farkını ortaya koyması bekleniyor. Çünkü rakipleri kendisinden daha fazla satış yapmakta ve bir şekilde ön plana atılması için özellikten ziyade fiyatıyla da adından söz ettirmesi lazım. Xiaomi'nin akıllı telefon pazarı ve daha pek çok alanda öne geçmesinin en önemli nedenlerinden biri de fiyat performans ürünleri sunmasıydı.

İşlemcisi Belli Olmadı

Realme Pad ile ilgili pek çok bilgi açığa çıktı ancak sızıntıyı yapan kişinin işlemciyi öğrenememesi bazı teknoloji severleri üzdü. Çünkü bu yüzden diğer bilgileri elde etme konusunda yetersiz kalındı. En azından tabletin 5G destekli olup olmayacağını dahi öğrenmek zor olacak. Bu konuda bir tahmin yürütülemiyor. Tabletle ilgili fiyat bilgisinin de tanıtımdan sonra ortaya çıkacağını belirtelim.

Realme Pad Ne Zaman Çıkacak?

Çeşitli kaynaklar Realme Pad'in önümüzdeki ay çıkabileceğini ifade ediyor. Eğer iddialar doğru ise tabletin Apple'ın iPad'i ile benzer tarihlerde çıkacağını vurgulayalım.

Son Haberler