Reddit, iOS'ta TikTok'a Çok Benzeyen Özelliğini Duyurdu

Reddit, iOS'ta TikTok'a Çok Benzeyen Özelliğini Duyurdu
Reddit, Cuma günü mobil uygulaması için sosyal ağ içeriğini tek bir yerde izlemeyi kolaylaştıracak yeni bir video yayını duyurdu. Arayüz size tanıdık...

Reddit, Cuma günü mobil uygulaması için sosyal ağ içeriğini tek bir yerde izlemeyi kolaylaştıracak yeni bir video yayını duyurdu. Arayüz size tanıdık geliyorsa, bunun nedeni inkar edilemez bir şekilde TikTok'tan ilham almasıdır.

Video beslemesine, arama çubuğunun hemen yanında bulunan yeni bir düğme ile erişilebilir. Kullanıcı dokunduğunda, uygulama tam ekran videoları dikey olarak kaydırılabilir bir listede gösterir. Oynatma kontrollerine ek olarak, arayüzde ayrıca yorumlar, paylaşım ve ödüllerin yanı sıra olumlu oy ve aşağı oy düğmeleri de bulunur.

İlginç bir şekilde, The Verge tarafından belirtildiği gibi, yeni video beslemesi yalnızca takip ettiğiniz alt dizinlerdeki içeriği değil, aynı zamanda diğer kanallardan önerilen videoları da gösterir. Ancak Reddit, algoritmanın her kullanıcıya hangi videoların gösterileceğini nasıl seçtiğini ayrıntılandırmayı reddetti.

Açık olmayan şey, Reddit'in takip etmediğiniz alt dizinlerden video içeriğini nasıl çektiğidir. […] The Verge tarafından içeriği nasıl önerdiği ve video özelliğinin resmi bir başlığı olup olmadığı sorulduğunda Reddit de yorum yapmaktan kaçındı.

TikTok'un giderek daha popüler hale gelmesiyle, diğer sosyal ağlar videolara daha fazla yatırım yapıyor. Instagram ve Snapchat, TikTok ile rekabet edebilmek için videoları daha belirgin hale getirmek için uygulamalarının arayüzünü zaten yeniledi. Şimdi Reddit de aynı yolu izliyor gibi görünüyor.

Reddit kullanıcıları, bugünden itibaren iOS'ta yeni video beslemesine erişebilecekler. Yeni özelliğin Android kullanıcıları için ne zaman kullanıma sunulacağı belli değil.

Son Haberler