Renault Clio Fiyatlarında ÖTV İndirimi Yapıldı! Yeni Clio Fiyatları Ne Kadar Oldu?

Renault Clio Fiyatlarında ÖTV İndirimi Yapıldı! Yeni Clio Fiyatları Ne Kadar Oldu?
Resmi Gazete yayınlanan düzenlemeye göre Özel Tüketim Vergisi için matrah limitlerinde artış yaşandı. Böylece pek çok aracın fiyatında indirim meydana...

Resmi Gazete yayınlanan düzenlemeye göre Özel Tüketim Vergisi için matrah limitlerinde artış yaşandı. Böylece pek çok aracın fiyatında indirim meydana geldi. Araçların vergisiz fiyatlarına göre ÖTV uygulanıyor. Limitler yukarıya çıktığı için vatandaşın gözü Renault Clio modellerinde oldu. Pek çok araç uygun fiyata satın alınabilir hale geldi. Peki Renault araçları kaç bin TL'ye düştü? İşte arabaların güncel fiyatları...

ÖTV'ler Nasıl Değişti?

ÖTV matrahında vergisiz 92 bin TL'yi geçmeyen araç fiyatlarında %45 ÖTV uygulanacak. Matrah limitinin eksi hali 85 bin TL idi. Arada 7 bin TL'lik fark pek çok vatandaşa yaradı. Ayrıca %50'lik ÖTV'nin uygulanması için ise aracın vergisiz fiyatı 130 bin TL limitten 150 bin TL'ye çıkarıldı. 20 bin TL'lik fark ise araç fiyatlarına yansımış oldu. ÖTV indirimleriyle beraber Clio araçlarının son fiyatları merak ediliyor. Sıfır araç satın almak isteyenlerin gözü Renault marka otomobillerdeydi. ÖTV matrah limitlerine ilişkin fiyat düşüşünden yararlanmak istiyorsanız güncel fiyat listelerini inceleyebilirsiniz. Ayrıca pek çok marka ve modelde de benzer indirimler yaşandı. Fakat ülkemizde sıklıkla tercih edilen Renault marka otomobiller daha fazla ilgi görüyor. Clio model araçlarda pek çok çeşit bulunmakta. Bütçenize göre olan araçlardaki son fiyat durumunu karşılaştırabilirsiniz. Özellikle de %50 ÖTV matrah limitinin yükseltilmesi ÖTV indiriminin iyice artmasına yol açtı. Yayınlanan Resmi Gazete'den sonra güncel fiyatlar gün yüzüne çıktı. Sıfır araç satın almak isteyenler için ÖTV fırsatının bu kadar fazla olması gözden kaçmadı. 20 bin TL'ye varan fiyat farkından ötürü vatandaşların ilk tercihi %50 ÖTV matrah limitinden faydalanmış araçlar oldu.

Renault Clio Araçları Uygun Fiyatta!

Renault Clio model otomobil satın almak isteyenler en düşük özellikli modeli için ortalama 169 bin TL ödeyebilir. Ayrıca çeşitli versiyonlarda satılan otomobillerin en pahalısı ise dikkatlerden kaçmadı. Clio'nun 231 bin TL'yi gördüğü oldu.

Renault Clio Modelleri

En ucuz Clio modelinden en pahalı Clio modeline kadar olan sıralama aşağıdaki gibidir. Otomobillerin fiyatları özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Boş paketten en dolu pakete kadar olan sıralamayı sizlerle paylaşıyoruz. ÖTV indiriminden en çok etkilenen modeller arasında olan Clio, dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

  • Joy 1.0 Sce 65 bg: 169.900 TL

  • Joy 1.0 TCe ECO 100bg: 184.900 TL

  • Joy 1.0 TCe X-Tronic 90 bg: 200.000 TL

  • Touch 1.0 TCe X-Tronic 90 bg: 210.900 TL

  • Icon 1.0 TCe X-Tronic 90 bg: 231.600 TL

Son Haberler