Resmi Olmayan Araç, Windows 11'i Tek Bir Yerde Özelleştirmenize İzin Verdiğini Söylüyor

Resmi Olmayan Araç, Windows 11'i Tek Bir Yerde Özelleştirmenize İzin Verdiğini Söylüyor
Örneğin, görünüşe göre Windows ile birlikte gelen önceden yüklenmiş uygulamalardan bazılarını kaldırabileceksiniz. Bazı kullanıcılar bu özellikleri...

Örneğin, görünüşe göre Windows ile birlikte gelen önceden yüklenmiş uygulamalardan bazılarını kaldırabileceksiniz. Bazı kullanıcılar bu özellikleri kullanırken, diğerleri kullanmayabilir ve onlar için bu uygulamalar muhtemelen bir bloatware'den daha fazlası değildir.

Diğer çeşitli Windows 11 ayarları da aşağıdaki resimde gösterildiği gibi değiştirilebilir:

TIW11'de yapılan değişiklikleri uygulamadan önce mevcut "Paketler" klasörünüzü silmeniz, çift dosyalar ve benzeri şekillerde çakışmayı önlemek için tavsiye edilmiştir. Tabii ki, yedek tutmak her zaman güvenlidir.

Paketler klasörü, o kullanıcı profilinde yüklü olan Windows uygulamalarının dosyalarını içerir. C:/Users/%username%/AppData/Local/Packages içinde bulabilirsiniz. Bu ayarlar genellikle gizlidir, bu nedenle onları göstermeniz gerekebilir.

Bu özellikleri etkinleştirmek için ThisIsWin11 uygulaması, geliştiricisine göre beş modülden oluşur.

  • Sunucu: Başlangıç ​​ekranı, yeni Windows 11 işletim sistemine ilişkin resimli bir girişte size yol gösterir ve onu hızlı bir şekilde yapılandırmanıza olanak tanır.
  • PumpedApp: Bu modül, diğer şeylerin yanı sıra Windows 11 yapılandırmasını kontrol etmenize ve optimize etmenize olanak tanır (yapılan tüm değişiklikler geri alınabilir)
  • Kickassbloat, önceden yüklenmiş Windows 11 uygulamalarını kaldırmanıza yardımcı olacak
  • Bir veya diğer uygulamayı hızlı bir şekilde yüklemeniz için paketler orada
  • PowerClicks, PowerShell ve topluluk komut dosyalarına dayalı olarak birkaç Windows 11 görevini otomatikleştirmenize olanak tanır.

ThisIsWin11 aracını kendiniz denemek isterseniz, en son sürüm 0.70.0 için GitHub sayfasına gidebilirsiniz. Değişiklik günlüğü de orada mevcuttur. Bunun resmi olmayan bir üçüncü taraf uygulaması olduğunu ve sisteminizi bozabileceğini unutmayın. Bu nedenle, riski size ait olmak üzere yüklemeniz gerekir.

Son Haberler