Samsung Bir Telefon Serisinden Daha Şarj Aletini Çıkaracağını Açıkladı!

Samsung Bir Telefon Serisinden Daha Şarj Aletini Çıkaracağını Açıkladı!
Samsung, Apple'ın tartışılan politikasının ardından şarj cihazını kutudan çıkarmaya başladı. Cep telefonları piyasaya çıktıkları ilk günden itibaren kutu içeriğinde bir şarj cihazı ile gelmektedir. Apple ile bu gelenek artık sona erdi. Çok sayıda kurum ve kişinin Apple'ın kararını protesto etmesine rağmen şirket geri adım atmadı. Samsung, bu konuyu kınarken en çok sesi çıkan şirket olmuştu. Samsung Amerika Birleşik Devletleri'nde, yeni Galaxy A serisi ile şarj cihazları göndermemeye başlayacak.

Samsung’dan tartışılacak hamle

İlk olarak Apple, 2020 yılında kutuya şarj cihazı koymayarak alışılmadık bir adım attı. Şirkete göre bu hareketin arkasındaki mantık karbon ayak izini azaltmaktı. Samsung, o sırada bu hamleye öfkeyle tepki gösterdi. Ancak yakın gelecekte aynı yolu izleyecekler gibi görünüyor. Samsung, Galaxy S21 serisi telefonlarını şarj cihazı olmadan göndermeye başlamıştı. Daha önce amiral gemisi modellere özel olarak uygulanan bu karar, şimdi giriş seviyesi telefonlara da yansıyacak. Amerika Birleşik Devletleri'nde Samsung, Galaxy A serisine şarj cihazlarını dahil etmemeye karar verdi.

Bu politika tüm modeller için uygulanabilir

Bu hamle, çeşitli söylentilere göre M serisinde de yapılacak. Şarjsız Galaxy A ve M serisi stratejisinin Amerika Birleşik Devletleri dışında uygulanıp uygulanmayacağı ise henüz belli değil. Şirketin ise test pazarı olarak Amerika Birleşik Devletleri'ni seçmiş olması muhtemel. Samsung'un şarj cihazlarını kutulardan çıkarma planının gelecekteki Galaxy A13, Galaxy A23, Galaxy M23 ve Galaxy M33 modelleri için de geçerli olması bekleniyor. Apple'ın kutuya şarj cihazı koymama tercihi tüm iPhone modelleri için geçerli. Ayrıca karbon ayak izini ve teknolojik atıkları azaltmak için yapıldığı söylense de birçok kişi bunun bir satış politikası olduğuna inanıyor.

Samsung

Güney Koreli bir işadamı olan Lee Byung-Chul, 1938'de Samsung'u kurdu. Lee Kun-Hee, şimdilerde ise Yönetim Kurulu Başkanıdır. Samsung, en önde gelenleri Samsung Electronics olmak üzere birçok işletmenin bir araya geldiği bir şirkettir. Samsung ayrıca IBM'den sonra en çok patente sahip firmadır. Samsung, 2010 yılında piyasaya sürdüğü Samsung Wave cep telefonunda kendi işletim sistemi "Bada"yı devreye soktu. Bunun sonucunda cep telefonu yazılım pazarına da girerek faaliyet alanlarını genişletmeyi hedefliyor.

Son Haberler