Samsung DECO PIC nedir, ne işe yarıyor, silinebilir mi?

Samsung DECO PIC nedir, ne işe yarıyor, silinebilir mi?
En son Samsung güncellemesi, görünüşe göre birçok kullanıcının bloatware olarak bildirdiği 'Deco Pic' adlı bir uygulama yükledi. Ne yazık ki, çoğu güncelleme yeni özellikler, işlevler ve hata düzeltmeleri getirirken, en son güncelleme pek çok kişinin memnun olmadığı yeni bir uygulama getirmiş gibi görünüyor. Peki deco pic nedir ne işe yarar, silinebilir mi?

Geçtiğimiz birkaç hafta içinde, birçok Galaxy akıllı telefon kullanıcısı, görünüşe göre bir gecede telefonlarına yüklenmiş gibi görünen yeni bir Samsung uygulamasıyla uyandı. Adı DECO PIC ve uygulamayı siz de muhtemelen görmüş olmalısınız. İlk bakışta, kullanıcının izni olmadan bir anda indirilip kurulmuş gibi görünüyor, ancak gerçekte olay böyle değil.

Korkmaya gerek yok; Samsung telefonunuz size sormadan gidip yeni bir uygulama yüklemedi. Bu uygulama simgesi, aslında telefonda zaten bulunan bir uygulamaya giden bir kısayoldan başka bir şey değil. Bu uygulama şimdiye kadar Samsung'un yerleşik kamera uygulamasının içinde bulunuyordu.

DECO PIC uygulamasına kamera uygulamasının içindeki AR Zone bölümünden erişmek de mümkün. Ancak birkaç menünün içinde saklandığından gözünüzden kaçmış olabilir. Artık böyle bir sorun yok, zira tek bir dokunma ile ulaşılabilir hale geldi. Bundan böyle kullanıcılar kameralarını artırılmış gerçeklik (AR) modunda açmak için DECO PIC simgesini kullanabiliyorlar.

Deco Pic uygulamasının çıkartmalar ve maskeler gibi bazı özellikleri zaten Samsung telefonlarında varsayılan kamera uygulamasının bir parçası olarak mevcuttu , ancak şirket şimdi görünüşe göre özellikleri kolaylaştıracağı inancıyla ayrı bir uygulama yaptı. Bununla birlikte, pek çok insan yeni yüklenen bu uygulamanın cihazlarına bir şekilde bulaşan kötü amaçlı yazılım olup olmadığı konusunda kafalarını karıştırdığını söylüyor. Neyse ki, kelimenin tam anlamıyla kötü amaçlı yazılım değil, ancak çoğu kullanıcı için istenmeyen bir uygulama olduğu göz önüne alındığında, kesinlikle bloatware olarak sınıflandırılabilir.

Birçok kullanıcı, Deco Pic'i cihazlarından kaldırmanın zorluklarını bildiriyor. Bazıları uygulamayı geliştirici modunda başarıyla kaldırabildiklerini iddia ederken, diğerleri cihazlarında uygulamayı devre dışı bırakabildiklerini ancak kaldıramadıklarını söylüyor. Bir Redditor, bu noktada teyit edilemese de, cihazlarındaki sistem uygulama yöneticisini kullanarak onu kaldırabileceklerini iddia etti. Yine de bir şans vermeye değer, bu yüzden denemek isteyen kullanıcılar ' Ayarlar 'a gidebilir, ' Uygulamalar ' ı seçebilir , ' Deco Pic ' öğesini bulabilir , ardından sağ üstteki üç nokta menü düğmesine basabilir ve ' Güncellemeleri Kaldır'ı tıklayarak kaldırabilirsiniz.

Son Haberler